Rubi - Jose Ron

Édgar José Ron Vásquez ka lindur në 8 gusht 1981 në Guadalajara në Meksikë. Në moshën 18-vjecare studioi për aktrim në “Centro de Actuación de Televisa”. Seriali i tij i parë në të cilin mori pjesë ishte Mujer de madera ku luajti së bashku me Edith Gonzales dhe Gabriel Soto. Në 2006 mori pjesë në serialin e njohur Rebelde, ku luajti rolin e Enzo. Në vitin 2012 ai realizoi rolin e tij të parë kryesor në serialin La mujer del Vendaval. Seriale në të cilat ka marrë pjesë janë: “Por amar sin ley”, “Të fal jetën”, “Rubi”, “Rebelet” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Rubi” nga e hëna në të premte, ora 19:15 në 3Plus!


Të gjithë personazhet e "Rubi"

Camila González Sodi ka lindur në 14 maj 1986. Ajo ...më shumë

Édgar José Ron Vásquez ka lindur në 8 gusht 1981 ...më shumë

Kimberli de los Ramo ka lindur në 15 prill të ...më shumë