Të fal jetën - José Ron

Édgar José Ron Vásquez ka lindur në 8 gusht 1981 në Guadalajara në Meksikë. Në moshën 18-vjecare studioi për aktrim në “Centro de Actuación de Televisa”. Seriali i tij i parë në të cilin mori pjesë ishte Mujer de madera ku luajti së bashku me Edith Gonzales dhe Gabriel Soto. Në 2006 mori pjesë në serialin e njohur Rebelde, ku luajti rolin e Enzo. Në vitin 2012 ai realizoi rolin e tij të parë kryesor në serialin La mujer del Vendaval. Seriale në të cilat ka marrë pjesë janë: “Rubi”, “Por amar sin ley”, “Të fal jetën” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Të fal jetën” nga e hëna në të premte ora 18:30 në 3PLus!


Të gjithë personazhet e "Të fal jetën"

Édgar José Ron Vásquez ka lindur në 8 gusht 1981 ...më shumë

Evangelina Irma Cedeño Rascón ka lindur në 28 dhjetor 1989 ...më shumë

Jorge Salinas ka lindur në 27 korrik 1968 në Meksikë. ...më shumë