Tri motrat - Berker Güven

Berker Güven ka lindur më 7 shtator 1994 është një aktor turk. Ai bëri debutimin e tij kinematografik në vitin 2017 me një rol në filmin Babam së bashku me Çetin Tekindor dhe Melisa Şenolsun. Ai e filloi karrierën e tij në televizion me rolin e tij si Aleksi në Vatanım Sensin, dhe më tej u bë i njohur me interpretimin e tij në Zalim İstanbul si Nedim. Në nëntor 2019, atij iu dha çmimi Aktori më i Mirë Drama i Vitit në Çmimet Vëllazëria Turqi-Azerbajxhan.


Të gjithë personazhet e "Tri motrat"

Özgü Kaya ka lindur në Stamboll. Shkollimi vazhdon në Konservatorin ...më shumë

Berker Güven ka lindur më 7 shtator 1994 është një ...më shumë

Melisa Berberoğlu ka lindur më 22 mars 1996, ajo është ...më shumë

Almila Ada Bayazıtoğlu ka lindur më 4 gusht 1994 ajo ...më shumë