Vajza e ambasadorit - Uraz Kaygilaroglu

Uraz Kaygilaroglu ka lindur në 30 Qershor 1987 dhe është një aktor dhe prezantues turk. Ai është diplomuar për Marketing në Universitetin Bilgi në Stamboll. Ai e nisi karrierën e tij në 2008 dhe në 2012 u dallua shumë në serialin “Pis Yedili”. Në 2013 aktroi në serialin Eski Hikâye si Omeri dhe njëkohësisht prezantoi konkursin Tam Zamani. Në 2017 luajti rolin e Kuzen Volki në serialin Klavye Delikanlıları.

Ju do ta ndiqni në serialin “Vajza e ambasadorit” çdo të hënë dhe të martë ora 20:00 në JollyHD dhe ora 21:00 në 3 Plus!


Të gjithë personazhet e "Vajza e ambasadorit"

Engin Akyürek ka lindur në 12 tetor 1981 në Ankara ...më shumë

Neslihan Atagyl (lindur më 20 gusht 1992 në Stamboll), është ...më shumë

Uraz Kaygilaroglu ka lindur në 30 Qershor 1987 dhe është ...më shumë