Zonja e çifligut - Ebru Özkan

Ebru Özkan ka lindur në 18 nëntor 1978 në Ankara. Ajo ka përfunuar studimet për histori-gjeografi në Universitetin e Ankarasë. Roli i saj i parë ka qenë Melisa në vitin 2006 në filmin “Evi: Bir Kış Masalı”.

Pas daljes të saj në shumë seriale si Gözyaşı Çetesi, Kara İnci, Anneler ile Kızları, dhe Not Defteri, ajo arriti kulmin e famës në vitin 2009 në serialin Hanımın Çiftliği, ku mbante rolin e Halide. Pas këtij seriali ajo vazhdoi karrierën në televizion me serialet “Fate të Kryqëzuera” dhe “Hekimoğlu”. Tashmë është e martuar me aktorin shqiptar Ertan Shabani dhe kanë një vajzë. 

Ebru Özkan vjen në Tring në rolin e Halide në serialin “Zonja e Ҫifligut” të cilin do ta ndiqni nga data 13 shtator nga e hëna në të premte në oren 17:45 në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Zonja e çifligut"

Özgü Namal ka lindur në datën 28 dhjetor të vitit ...më shumë

Mehmet Aslantug ka lindur në 25 shtator të vitit 1961 ...më shumë

Caner Cindoruk ka lindur në 17 prill 1980 në Adana. ...më shumë

Ebru Özkan ka lindur në 18 nëntor 1978 në Ankara. ...më shumë