Rreth Tring
Lexo më shumë
Eventin më të bukur futbollistik në mbarë botën
do të vazhdoni ta ndiqni vetëm në Tring
Lexo më shumë

Rreth Tring

Fillimet e Tring startojnë që në vitin 2006 me themelimin e Albanian Satellite Communications, një kompani private me zyra qëndrore në Tiranë. Ajo është ofruesi kryesor për Hi-Speed Internet, shërbimet e telefonisë dhe Dixhital TV, për klientët familjarë dhe biznese në Shqipëri.

më shumë

Misioni ynë

Të ndërtojmë një marrëdhënie afatgjatë dhe të qëndrueshme me të gjithë klientët tanë duke iu ofruar një eksperiencë unike në:

 

 • Cilësinë e shërbimit
 • Kujdesit ndaj klientit
më shumë

Brandi

Brandi Tring është një konfigurim i thjeshtë dhe simbolik që përbëhet nga dy rrathë që bashkohen në formë elipsi. Shenjat e tjera dalluese, flluska dhe shiriti- përfaqësojnë epokën dixhitale, flluska si simbol i komunikimit dhe shiriti që përsëritet simbol i projeksionit në ekran.

më shumë

Teknologjia

Kompania Tring i është përshtatur zhvillimeve të vrullshme të rajonit dhe më gjerë duke investuar ne teknologjinë më të fundit HD. Tashmë Tring ka kaluar të dyja platformat e saj në formatin MPEG-4. Kjo nënkupton më shumë kanale dhe më shumë cilësi transmetimi.

më shumë

Karriera në Tring

Dëshironi të kontribuoni në suksesin e Tring? Jeni i motivuar për sfida të mëdha, i dedikuar dhe ambicioz për të pasur një karrierë? Dëshironi të jeni pjesë e Tring?

më shumë

Përgjegjësia sociale

Përgjegjësia Sociale është shumë e rëndësishme për Tring. Ajo është pjesë e kulturës së korporatës tonë prandaj dhe Tring ka mbështetur projektin ‘’Go Green’’. Ne jemi një kompani me përgegjësi sosciale, e vëmendshme ndaj komunitetit ku jeton dhe vepron.

më shumë

Press Room

Tring, golden partner i eventit më frymëzues të vitit «Rruga drejt suksesit»

05-11-2018

Plot 2000 të rinj, shqiptar e të huaj, u mblodhën së bashku më 2-3 Nëntor, në Expo City në një trajnim maratonë drejtuar nga Vasil Naçi n&eum...

më shumë

10 vjet Tring, e vetmja media multidimensionale!

17-09-2018

Tring feston sot 10 vjetorin. Krijuar në vitin 2008, Tring mbetet e vetmja media multidimensionale në Shqipëri, duke qene zgjedhja e parë për të gjithë shqiptar&eu...

më shumë

Fiket sinjali analog, ja çfarë duhet të bëni për të ndjekur TV si më parë!

10-09-2018

Është fikur sot më 10 shtator sinjali analog në Tiranë dhe Durrës. Kjo do të thotë se për të parë TV, ju duhet të keni një aparat mar...

më shumë

Ktheni pajisjet e vjetra dhe përfitoni dhuratë dekoderin e ri tokësor DVB-T2

30-06-2018

Tring njofton të gjithë abonentët e platformës tokësore, të cilët kanë pajisje të gjeneratës së vjetër DVBT & Module, duhet të pa...

më shumë

Surpriza e Tring në këtë botëror: Ndiqni falas Tring Sport 1 HD dhe Extra Time World Cup

14-06-2018

Ethet e Botërorit na kanë përfshirë të gjithëve ndaj ju lëmë takim përpara ekranit të Tring Sport 1 HD për të shijuar së bashku emoci...

më shumë

TRING, kampion i pamposhtur i Ligës Amatore të Volejbollit

11-05-2018

  TRING gdhendi emrin, si fituesi i kampionatit të tretë të Ligës Amatore në Volejboll. Rrugëtimi i gjatë prej plot 21 ndeshjesh pa humbje u finalizua të...

më shumë

Tring njofton se ka nisur procesi i dixhitalizimit në Fier, Lushnje dhe Mallakastër

03-04-2018

Vazhdon procesi i dixhitalizimit në të gjithë vendin. Pas qyteve si Durrës, Korçë, Pogradec, Bilisht, Elbasan, Berat dhe Krujë, Tring njofton se ka nisur procesi...

më shumë

Eventin më të bukur futbollistik në mbarë botën do të vazhdoni ta ndiqni vetëm në Tring!

08-03-2018

Në Shqipëri, që prej vitit 2015, Uefa Champions League lidhej menjëherë me emrin e platformës Tring. Për tre sezone, shikuesit kanë ndjekur në katër...

më shumë

Tring nënshkruan marrëveshjen «Për përdorimin e sigurtë dhe të përgjegjshëm të rrjeteve dhe shërbime…

10-02-2018

Tring është një nga gjashtë kompanitë në vend që premton internet të sigurt për përdoruesit e tij. Në kuadër të Ditës Ndërk...

më shumë

Shpallen Çmimet e Medias: Tring rrëmben tre prej tyre

09-01-2018

Me edicionin e pestë të IMA AWARDS, çmimet që vlerësojnë personazhet dhe programet televiziv gjatë një viti sollën për publikun midis datave 1 Dhj...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
kompanite-albbeton-small.pngkompanite-botimet-small.pngkompanite-concordsmall.pngkompanite-edilal-small.pngkompanite-ford-small.pngkompanite-galeria-small.pngkompanite-kristal-small.pngkompanite-living-small.pngkompanite-restorant-small.pngkompanite-tring-small.pngkompanite-vizion-small.png