Conad

Artist në cilësi, mjeshtër në leverdi

Conad Albania është rrjeti italian i distribucionit të madh ushqimor në Shqipëri. Në 2005 kur investitorëve shqiptare dhe atyre italiane u lindi ideja t`i ofronin tregut shqiptar një dimension të ri supermarketesh, askush nuk do ta imagjinonte se Conad do të merrte përmasa të tilla. Në gusht të 2006 rrjeti më prestigjioz në Itali, hapi supermarketin e parë në Shqipëri në ETC.

Conad Albania vepron nëpërmjet një magazine qëndrore të nivelit superior dhe një rrjeti marketesh nga Shkodra në Sarandë, të pozicionuar tek cilësia. Mbi 1.800 produkte që mbajnë këtë markë, janë tashmë pjesë e tregut shqiptar. Por investitorët janë ende në kërkim të hapësirave të reja të biznesit.Web: http://www.conad.it

Adresa: Autostrada Tiranë-Durrës, km. 6, Kashar, 1001 Tirana, Albania

Cel. 069 409 6048

Email:Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.

Fb: http://www.facebook.com/ConadAlbania