Njoftime për shtyp

Tring, golden partner i eventit më frymëzues të vitit «Rruga drejt suksesit»

05-11-2018

Plot 2000 të rinj, shqiptar e të huaj, u mblodhën së bashku më 2-3 Nëntor, në Expo City në një trajnim maratonë drejtuar nga Vasil Naçi në një event unik... më shumë

10 vjet Tring, e vetmja media multidimensionale!

17-09-2018

Tring feston sot 10 vjetorin. Krijuar në vitin 2008, Tring mbetet e vetmja media multidimensionale në Shqipëri, duke qene zgjedhja e parë për të gjithë shqiptarët, brenda dhe jashtë vendit. Në... më shumë

Fiket sinjali analog, ja çfarë duhet të bëni për të ndjekur TV si më parë!

10-09-2018

Është fikur sot më 10 shtator sinjali analog në Tiranë dhe Durrës. Kjo do të thotë se për të parë TV, ju duhet të keni një aparat marrës dixhital. Nëse... më shumë

Ktheni pajisjet e vjetra dhe përfitoni dhuratë dekoderin e ri tokësor DVB-T2

30-06-2018

Tring njofton të gjithë abonentët e platformës tokësore, të cilët kanë pajisje të gjeneratës së vjetër DVBT & Module, duhet të pajisen sa më parë me dekoderin e ri DVB-T2... më shumë

Surpriza e Tring në këtë botëror: Ndiqni falas Tring Sport 1 HD dhe Extra Time World Cup

14-06-2018

Ethet e Botërorit na kanë përfshirë të gjithëve ndaj ju lëmë takim përpara ekranit të Tring Sport 1 HD për të shijuar së bashku emocionet e Rusi 2018. Tring do... më shumë

TRING, kampion i pamposhtur i Ligës Amatore të Volejbollit

11-05-2018

  TRING gdhendi emrin, si fituesi i kampionatit të tretë të Ligës Amatore në Volejboll. Rrugëtimi i gjatë prej plot 21 ndeshjesh pa humbje u finalizua të enjten me trofeun e... më shumë

Tring njofton se ka nisur procesi i dixhitalizimit në Fier, Lushnje dhe Mallakastër

03-04-2018

Vazhdon procesi i dixhitalizimit në të gjithë vendin. Pas qyteve si Durrës, Korçë, Pogradec, Bilisht, Elbasan, Berat dhe Krujë, Tring njofton se ka nisur procesi i dixhitalizimit në Fier, Lushnje... më shumë

Eventin më të bukur futbollistik në mbarë botën do të vazhdoni ta ndiqni vetëm në Tring!

08-03-2018

Në Shqipëri, që prej vitit 2015, Uefa Champions League lidhej menjëherë me emrin e platformës Tring. Për tre sezone, shikuesit kanë ndjekur në katër kanalet e dedikuar sportit, duelet emocionuese... më shumë

Tring nënshkruan marrëveshjen «Për përdorimin e sigurtë dhe të përgjegjshëm të rrjeteve dhe shërbimeve të komunikimeve elektronike në Shqipëri»

10-02-2018

Tring është një nga gjashtë kompanitë në vend që premton internet të sigurt për përdoruesit e tij. Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Internetit të Sigurt, me datë 6 shkurt... më shumë

Shpallen Çmimet e Medias: Tring rrëmben tre prej tyre

09-01-2018

Me edicionin e pestë të IMA AWARDS, çmimet që vlerësojnë personazhet dhe programet televiziv gjatë një viti sollën për publikun midis datave 1 Dhjetor 2017 deri më 31 Dhjetor 2017... më shumë

Vlerësime për Tring: Jolly HD zgjidhet kanali më i mirë ndërsa «Studio UEFA» programi më i mirë i dedikuar sportit

03-01-2018

MEDIA ALBANIA ka organizuar për të herë të katërt çmimet "Magjia e medias". Gjatë këtij edicioni prej datës 28 Nëntor – 30 Dhjetor për 31 kategoritë janë numëruar mbi 300... më shumë

Tring shpallet kompania e vitit

08-12-2017

  Platforma dixhitale Tring vlerësohet maksimalisht nga Dhoma e Tregtisë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore. Është vlerësuar si e para kompani që ka sjellë shërbimin IPTV në familjet shqiptare... më shumë

Mbyllet sinjali analog në Korçë, Pogradec dhe Bilisht; TV do të shihni vetëm në këtë mënyrë!

30-11-2017

Tring njofton se procesi i digjitalizimit përfundon nesër në qytetet Korçë, Pogradec dhe Bilisht. Kjo do të thotë se mbyllet sinjali analog dhe bashkë me të, të gjitha kanalet e... më shumë

Tring njofton se ka nisur procesi i digjitalizimit në Korçë, Pogradec, Bilisht!

03-11-2017

Për të parë kanalet e platformës Tring dhe kanalet kombëtare free përfitoni nga oferta: Aparat tokësor DVB- T2 nga 6,900 lekë në 3,500 lekë. Dhuratë 1 muaj abonim në Platformën... më shumë

Tring njofton se ka nisur Procesi i Dixhitalizimit në Berat

21-08-2017

Tring njofton se ka nisur Procesi i Dixhitalizimit në Berat! Nxitoni të përfitoni nga oferta! Aparat tokësor nga 6,900 lekë në 3,500 lekë. Dhuratë 1 muaj abonim në platformën Tokesore +... më shumë

Tring përfundon proçesin e dixhitalizimit në Berat

19-08-2017

Platforma dixhitale Tring tani mbulon me sinjal HD qytetin e Beratit, Kuçovës, Urën Vajgurore, Poliçanin dhe fshatrat përreth tyre. Luten të gjithë teleshikuesit të drejtojne antenat e tyre ne drejtim... më shumë

Tring njofton se po mbyllet Procesi i Dixhitalizimit të Transmetimeve Televizive – Përfitoni nga ofertat!

10-07-2017

Tradicionalisht, shërbimet televizive në tokësor janë marrë nga Televizorë duke përdorur teknologjinë analoge. Megjithatë, televizioni dixhital tokësor (DTT) duke përdorur standardin DVB-T/T2 bën të mundur të ofroj të njëjtat shërbime... më shumë

Tring inaguron këndin e lojrave pranë Stadiumit "Selman Stërmasi"

04-07-2017

Tring i ka bërë një surprizë Tiranës mëngjesin e sotëm. Fëmijët në rrugën “Sulejman Delvina” në njësinë numër 5, në kryeqytet u zgjuan me një dhuratë. Është ky shesh i... më shumë

Nga 31 Maj vjen në Tring "10 vjet më i ri në 10 ditë"

26-05-2017

Kush nuk do të donte të dukej më i ri? Të gjithë do të donim por akoma më i mrekullueshëm do të ishte fakti që do të dukeshim 10 vjet... më shumë

Rikthehet Sfida imobiliare në ekranin e Tring dhe Vizion Plus

16-05-2017

Rikthehet në ekranin e Tring dhe Vizion Plus, sezoni i dytë i "Sfida imobiliare". Pas suksesit në sezonin e parë, Zhaku dhe Luani do t'i vijnë përsëri në ndihmë të... më shumë

Starton në Tring programi Përgjigju, Gatuaj, Fito!

03-05-2017

Fillon sot në ekranin e Tring në Living HD emisioni më i ri “Përgjgju, Gatuaj, Fito”. Nën drejtimin e Brunilda Lahe, ky do të jetë quiz-show i vetëm mbi gatimim... më shumë

TRING SPONSORIZON PARKUN E RI TË LOJËRAVE

27-04-2017

Bashkia e Tiranës ka nisur ndërtimin e këndit të 14 të lojërave në Njësinë 5, investim i cili mundësohet nga kompania “Tring” dhe përfshin module të ndryshme lojërash, ndriçim e... më shumë

Tring, brandi i regjistruar i Albanian Satellite Communications shpk, kompania me standarte të çertifikuara

26-01-2017

Tring, brandi i regjistruar i Albanian Satellite Communications shpk, kompania me standarte të çertifikuara Pas një vlerësimi serioz dhe profesional të të gjitha kategorive të cilësisë, Tring, brandi i regjistruar i... më shumë

Starton transmetimin në Living HD spaktakli i modës

27-06-2016

Platforma Tring tashmë sjell në Shqipëri formatin e njohur ndërkombëtar Shopping Night pas suksesit në vende si Anglia, Spanja dhe Italia. Ky reality mode starton në datën 22 qershor në... më shumë

Tring merr pjesë në panairin

27-06-2016

Forumi i 7-të Shqiptar i Telekomunikacionit InfoCom këtë vit u mbajt për 2 ditë, me datë 24 – 25 Maj 2016 pranë Hotel Tirana International. Ky forum kishte në fokus... më shumë

Partneriteti sjell shërbimin e ri Mobile TV

17-10-2015

Partneriteti Tring – Telekom sjell shërbimin e ri Mobile TV 16 Tetor 2015 – Finalizohet partneriteti ndërmjet kompanisë televiziv Tring  dhe operatorit të telefonisë mobile Telekom Albania      Marrëveshja e partneritetit midis dy... më shumë

Do t’iu surprizojmë si kurrë më parë

03-07-2015

Liga e Kampionëve tashmë e ka gjetur shtëpinë e saj! Platforma Tring blen ekskluzivitetin për eventin më të madh futbollistik Uefa Champions League për 3 sezone rresht 2015-2018. Emocione live, drithërima... më shumë

Kujdes nga platformat pirate

10-03-2015

Tring njofton të gjithë klientët se një sërë platformash në treg piratojnë në mënyrë të paligjshme dhe evazive kanalet dhe programet e TRING. Përdorimi PA TË DREJTA i kanaleve dhe... më shumë

Se shpejti ne Tring Shopping Queens

20-02-2015

Tring Digital ka blerë ekskluzivisht të drejtat televizive për realizimin e formatit hit, daily makeover “Shopping Monsters” nga kompania Global Agency format ky i shitur në 13 vende të botës. Tring... më shumë

Tring Communications lanҫon produktin IPTV

16-06-2014

Mars 2014- Kompania Tring Communications lanҫon në treg produktin IPTV, një produkt i teknologjisë më të fundit, një risi e hedhur për herë të parë në tregun shqipëtar. Me rastin e... më shumë

Platforma Satelitore Tring kalon në formatin MPEG-4

14-06-2014

10 Prill 2014-Platforma dixhitale Tring me datë 10 Prill ka bere kalimin e suksesshëm të Platformës Satelitore në formatin MPEG-4. Tring është praktikisht e vetmja platformë televizive dixhitale shqiptare... më shumë

Tring TV hedh në treg produktin më të ri, IPTV

14-06-2014

Mars 2014- Tring Tv sjell ekskluzivisht për tregun shqiptar shërbimin më të ri që ofrohet në tregun e telekomunikacionit, IPTV. Në bashkëpunim edhe me Albtelecom, Tring Dixhital mundëson aksesin në... më shumë

Një darkë bamirësie në errësirë

27-01-2014

Fondacioni Vodafone Albania, me kontributin e pjesëmarrjen e bizneseve, sjell një iniciative unike bamirësie në ndihmë të personave të verbërTë lexosh një mesazh në telefon apo në kompjuter në gjuhën... më shumë

Kodi i etikes per Internet te sigurte

07-02-2013

Tring Communications, nenshkruan marreveshjen per internet me te sigurte per femijet tane. Me iniciative te Ministrit për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit e të Komunikimit, u zhvillua me dt. 7... më shumë

Tring merr çmimin e ekselencës

20-11-2011

Kompania Tring Communications është vlerësuar kështu me çmimin e ekselencës ne dhënien e tre shërbimeve ne një linje te vetme. Ky çmim prestigjioz i është akorduar Tring Communications ne forumin... më shumë

Tring rrit kapacitetet per internetin

02-01-2011

Ne kuader te Projektit "Interneti Satelitor per komunat dhe bashkite e vendit", kompania jone organizoi me date 20 Tetor 2009, ne ambjentet e Hotel Mondial ne Tirane, Seminarin Trajnues me... më shumë

Njoftim mbi filtrimin e trafikut te internetit

24-12-2010

Njoftim për të gjithë klientët e Tring Communications mbi marrjen e masave teknike për filtrimin e trafikut të internetit për ndalimin e fenomenit "Marrës satelitor, tokësor apo dixhital kabllor të... më shumë

Tring signs a collaboration agreement

01-12-2010

Press Release Albanian operator Tring Communications signs a collaboration agreement with PTK for: Interconnection for telephony traffic, interconnection agreement for IP transit in Frankfurt and collaboration in network expansion with... më shumë

Tring distributor zyrtar i Eutelsat

30-11-2009

Tring Communications vjen me një risi në tregun shqiptar duke lidhur njerëzit me njëri tjetrin, pavarësisht vendit ku ata ndodhen. Të gjithë klientët e Tring Communications do të përfitojnë me... më shumë

Tring Communications sjell ne Shqiperi Triple Play

25-11-2009

Para një viti Tring Communications filloi udhëtimin e saj me vizionin për të ofruar shërbime të reja, ekonomike dhe të një cilësie shumë të lartë telekomunikacioni dhe argëtimi. Duke mbajtur... më shumë

Mbi zhvillimin e Seminarit Trajnues

25-11-2009

Tring Communications, duke synuar gjithmonë kenaqësine e klientëve dhe duke u përkushtuar për të ofruar shërbimin më të mirë të Internetit, Telefonisë në vend, është duke punuar në mënyrë të... më shumë

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Prev Next