Press Room


10 vjet Tring, e vetmja media multidimensionale!

17-9-2018

Tring feston sot 10 vjetorin. Krijuar në vitin 2008, Tring mbetet e vetmja media multidimensionale në Shqipëri, duke qene zgjedhja e parë për të gjithë shqiptarët, brenda dhe jashtë vendit. Në këto 10 vjet, Tring ka ardhur tek ju me një sërë shërbimesh. Platforma e cila kënaq shijet dhe preferencat e çdo moshe, ju dhuron ... lexo më shumëShpallen Çmimet e Medias: Tring rrëmben tre prej tyre

1-9-2018

Me edicionin e pestë të IMA AWARDS, çmimet që vlerësojnë personazhet dhe programet televiziv gjatë një viti sollën për publikun midis datave 1 Dhjetor 2017 deri më 31 Dhjetor 2017 mundësinë e votimit online në portalin e IMA për të përcaktuar fituesit e çmimeve si për televizionet Shqiptare ashtu dhe për ato Kosovare. Në kategorinë ... lexo më shumë
TRING, kampion i pamposhtur i Ligës Amatore të Volejbollit

11-5-2018

TRING gdhendi emrin, si fituesi i kampionatit të tretë të Ligës Amatore në Volejboll. Rrugëtimi i gjatë prej plot 21 ndeshjesh pa humbje u finalizua të enjten me trofeun e radhës, pas atij të Kupës së Ligës në fund të vitit të kaluar. Finalja mjaft emocionuese dhe e luftuar, që zgjati gati 2 orë në ... lexo më shumë
Tring nënshkruan marrëveshjen «Për përdorimin e sigurtë dhe të përgjegjshëm të rrjeteve dhe shërbimeve të komunikimeve elektronike në Shqipëri»

10-2-2018

Tring është një nga gjashtë kompanitë në vend që premton internet të sigurt për përdoruesit e tij. Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Internetit të Sigurt, me datë 6 shkurt 2018, Tring nënshkroi marrëveshjen “Për përdorimin e sigurtë dhe të përgjegjshëm të rrjeteve dhe shërbimeve të komunikimeve elektronike në Shqipëri”. Ky aktivitet u mbajt pranë ... lexo më shumë


Vlerësime për Tring: Jolly HD zgjidhet kanali më i mirë ndërsa «Studio UEFA» programi më i mirë i dedikuar sportit

3-1-2018

MEDIA ALBANIA ka organizuar për të herë të katërt çmimet “Magjia e medias”. Gjatë këtij edicioni prej datës 28 Nëntor – 30 Dhjetor për 31 kategoritë janë numëruar mbi 300 mijë vota dhe mbrëmjen e 31 Dhjetorit janë shpallur fituesit. Vizion Plus dhe Tring janë shpallur fitues të çmimit “MAGJIA E SPORTIT” me eventin më ... lexo më shumë


Tring shpallet kompania e vitit

8-12-2017

Platforma dixhitale Tring vlerësohet maksimalisht nga Dhoma e Tregtisë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore. Është vlerësuar si e para kompani që ka sjellë shërbimin IPTV në familjet shqiptare. E këtë çmim ia dedikon të gjithë abonentëve që besojnë dhe zgjedhin Tring. Këtë inovacion kompania Tring e ofron për shqiptarët që nga Marsi i ... lexo më shumë
Tring përfundon proçesin e dixhitalizimit në Berat

19-8-2017

Platforma dixhitale Tring tani mbulon me sinjal HD qytetin e Beratit, Kuçovës, Urën Vajgurore, Poliçanin dhe fshatrat përreth tyre. Luten të gjithë teleshikuesit të drejtojne antenat e tyre ne drejtim të malit të Goricës. Tring transmeton programet e saj në kanalin 24 UHF, me frekuencë 498 MHZ. Të gjithë klientët në platformën Tokësore Tring do ... lexo më shumë


Tring njofton se po mbyllet Procesi i Dixhitalizimit të Transmetimeve Televizive – Përfitoni nga ofertat!

10-7-2017

Tradicionalisht, shërbimet televizive në tokësor janë marrë nga Televizorë duke përdorur teknologjinë analoge. Megjithatë, televizioni dixhital tokësor (DTT) duke përdorur standardin DVB-T/T2 bën të mundur të ofroj të njëjtat shërbime TV dhe radio por në cilësi dixhitale. Çfarë është televizioni Dixhital tokësor (DTT)? DTT është një mënyrë transmetimi në formë dixhitale e cila ofron mundësinë ... lexo më shumë


Tring inaguron këndin e lojrave pranë Stadiumit “Selman Stërmasi”

4-7-2017

Tring i ka bërë një surprizë Tiranës mëngjesin e sotëm. Fëmijët në rrugën “Sulejman Delvina” në njësinë numër 5, në kryeqytet u zgjuan me një dhuratë. Është ky shesh i ri rekreativ dhe kënd lojrash, përballë stadiumit “Selman Stërmasi” që do ti gëzojë ata çdo ditë. Lojrat e shumëllojshme do të jenë aty përgjithmonë për ... lexo më shumëRikthehet Sfida imobiliare në ekranin e Tring dhe Vizion Plus

16-5-2017

Rikthehet në ekranin e Tring dhe Vizion Plus, sezoni i dytë i “Sfida imobiliare”. Pas suksesit në sezonin e parë, Zhaku dhe Luani do t’i vijnë përsëri në ndihmë të gjithë atyre që janë në kërkim të një shtëpie. Misioni i tyre në çdo puntatë është t’i prezantojnë një blerësi alternativen e tyre. Ata kanë të ... lexo më shumë


Starton në Tring programi Përgjigju, Gatuaj, Fito!

3-5-2017

Fillon sot në ekranin e Tring në Living HD emisioni më i ri “Përgjgju, Gatuaj, Fito”. Nën drejtimin e Brunilda Lahe, ky do të jetë quiz-show i vetëm mbi gatimim, që do t’ju argëtojë pa masë. Në këtë konkurs gatimi, tre pjesëmarrësit e fillojnë garën me të njëjtën paketë përbërësish. Secili prej tyre ka 3 ... lexo më shumë