Përshkrimi

Zonja Fazilet dhe të bijat bëjnë një jetë modeste, por ëndrra e zjarrtë që një ditë të bëhet e pasur nuk është shuar asnjëherë. Pas vdekjes së të shoqit, jeta në një shtëpi të vogël dhe mjerane ishte e vështirë për të tria. Exhe, vajza më e vogël, ndan të njëjtën ëndërr me të ëmën, ndërsa Hazan me një personalitet krejt tjetër vazhdon të vuajë për mungesën e të atit. Duke besuar se një ditë do të bëhet e famshme, Fazileti përdor Exhenë për të realizuar ëndrrat e saj e duket se shënjestra e tyre është familja Egemen. Jeta luksoze e tyre dhe përpjekjet për t’u bërë pjesë e saj do të ndryshojnë gjithmonë jetën e Exhesë dhe Hazanit. Sinani, djali më i vogël i familjes do të shndërrohet në mollën e sherrit mes dy motrave.

Çdo të enjte, ora 21:00 në Jolly HD.

Ritransmetimi E shtunë - 09:00, E martë – 17:00 në Jolly HD


Parashikimet e episodeve

EPISODI 171-172-173-174

03-01-2019

EPISODI 171-172-173-174

Jagizi do të mësojë se kush është nëna e tij e vërtetë. I ...

më shumë

EPISODI 168-169-170

27-12-2018

EPISODI 168-169-170

Selini merr në dorë fëmijën e Exhesë. Hazimi denoncon Lalen në polic...

më shumë

EPISODI 165-166-167

20-12-2018

EPISODI 165-166-167

Jagizi largohet nga shtëpia pasi Sinani e poshtëroi. Exheja zgjohet dhe e gjen veten n&e...

më shumë

EPISODI 162-163-164

13-12-2018

EPISODI 162-163-164

Kudreti e dërgon Jaseminin në shtëpinë e tyre të vjetër dhe i kë...

më shumë

EPISODI 159-160-161

06-12-2018

EPISODI 159-160-161

Gokani punëson Kudretin si truprojën e tij dhe Jasemini përballet me të. Nili ...

më shumë

EPISODI 157-158-159

29-11-2018

EPISODI 157-158-159

Sinani do të ndalojë Nilin të hyjë në vilë, ndërkohë që...

më shumë

EPISODI 153-154-155

22-11-2018

EPISODI 153-154-155

Hazani përballet me Kerimen në spital. Jasemini arrin të regjistrojë vizit&eum...

më shumë

EPISODI 150-151-152

15-11-2018

EPISODI 150-151-152

Policia lajmëron Hazimin për aksidentin që ka pësuar Sinani. A do të kthe...

më shumë

EPISODI 147-148-149

08-11-2018

EPISODI 147-148-149

Jasini gjen letrën e paplotë dhe përpiqet të gjejë pjesët e munguara...

më shumë

EPISODI 144-145-146

01-11-2018

EPISODI 144-145-146

Jagizi vendos të kthehet sërish në vilë, ku do të përballet me ndjen...

më shumë

EPISODI 141-142-143

25-10-2018

EPISODI 141-142-143

Hazani shkon të ngushëllojë Nilin. Ajo vendos t'i thotë Sinanit se do që ...

më shumë

EPISODI 138-139-140

18-10-2018

EPISODI 138-139-140

Sevda vendos të largohet, por Gokani nuk do ta lejojë. Gazimi do t'i kërkojë J...

më shumë

EPISODI 135-136-137

11-10-2018

EPISODI 135-136-137

Sinani do të mësojë për video regjistrimin e Nilit dhe do të lajmëro...

më shumë

EPISODI 133-134

05-10-2018

EPISODI 133-134

Dy vëllezërit grinden me njëri-tjetrin dhe arsyeja është vetëm nj&eu...

më shumë

EPISODI 131-132

04-10-2018

EPISODI 131-132

Selin pranon të takohet me Nilin. Hazimi përpiqet të mbajë të fshehtë...

më shumë

EPISODI 129-130

28-09-2018

EPISODI 129-130

Erdalli i tregon Hazimit se Jagizi është në rrezik dhe se mund të ndodhet te v...

më shumë

EPISODI 127-128

27-09-2018

EPISODI 127-128

Jagizi është ende në kërkim të Hazanit. Ç'do të ndodhë m...

më shumë

EPISODI 125-126

21-09-2018

EPISODI 125-126

Gokani befasohet kur shikon se ku shkon Fazileti me vajzën e vogël. Kush do ta sulmoj&eu...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

Gossip

Martohet aktorja e njohur turke Deniz Ba…

16-04-2019

Martohet aktorja e njohur turke Deniz Baysal

Aktorja e njohur e serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat", Deniz Baysal dhe i dashuri i saj, B... më shumë

Aktorja e «Zonja Fazilet dhe të bijat» v…

18-12-2018

Aktorja e «Zonja Fazilet dhe të bijat» vjen me një rrëfim intim!

Afra Saracoglu, një nga aktoret kryesore të serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat" s&e... më shumë

Alp Navruz në telashe me gjykatën: Çfarë…

14-12-2018

Alp Navruz në telashe me gjykatën: Çfarë ka bërë aktori?

Alp Navruz, të cilin e keni parë në serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat" dhe s&... më shumë

Aktorja e «Zonja Fazilet dhe të bijat» d…

14-12-2018

Aktorja e «Zonja Fazilet dhe të bijat» do paguajë plot 120 mijë $ dëmshpërblim!

Deniz Baysal, aktorja e njohur e serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat", kohët e fundit ka ... më shumë

Aktori i «Zonja Fazilet dhe të bijat» fu…

07-12-2018

Aktori i «Zonja Fazilet dhe të bijat» futet në telashe: Producenti i kërkon 100 mijë dollarë dëmshpërblim!

Alp Navruz, aktori i njohur i serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat" së fundmi ësht&eu... më shumë

Më tradicionale se askush, aktorja e «Zo…

05-11-2018

Më tradicionale se askush, aktorja e «Zonja Fazilet dhe të bijat» fejohet sipas zakoneve

Kishin premtuar dasëm këtë vit dhe me sa duket e kanë lënë për mu... më shumë

Xhelozia e tepërt bëhet shkak të ndarjen…

01-10-2018

Xhelozia e tepërt bëhet shkak të ndarjen e Afra Saracoglu nga i dashuri i saj?

Afra Saracoglu dhe Eray Altay i dhanë fund lidhjes së tyre javën që shkoi. Ata... më shumë

Hazan nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» e…

01-10-2018

Hazan nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» e traumatizuar pas interpretimit të këtyre skenave

Në episodet e javës që shkoi në "Zonja Fazilet dhe të bijat", dy personaz... më shumë

Një tjetër incident në serialin ku inter…

29-09-2018

Një tjetër incident në serialin ku interpreton Alp Navruz, ndryshon skenari

Alina Boz dhe Alp Navruz janë dy protagonistët e serialit "Elimi Birakma". Aktualisht, s... më shumë

Afra Saraçoglu i jep fund marrëdhënies m…

25-09-2018

Afra Saraçoglu i jep fund marrëdhënies me Eray Altay!

Afra Saraçoglu, të cilën e njihni nga seriali "Zonja Fazilet dhe të bijat" duk... më shumë

Motoja e Alp Navruz? Diçka që të gjithë …

20-09-2018

Motoja e Alp Navruz? Diçka që të gjithë duhet të vlerësojnë!

Aktori i njohur i serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat", ka dhënë së fundmi nj&e... më shumë

Nga «Dhoma 309» tek «Zonja Fazilet dhe t…

29-08-2018

Nga «Dhoma 309» tek «Zonja Fazilet dhe të bijat», kjo vogëlushe është një aktore e lindur

Ömrüm Nur Çamçakalli ju kujtohet të gjithëve për prapë... më shumë

Të dashuruar në serial, por çfarë mendoj…

10-08-2018

Të dashuruar në serial, por çfarë mendojnë për njëri-tjetrin dy aktorët e njohur?

Alp Navruz, i njohur nga "Zonja Fazilet dhe të bijat" po korr sukses të madh me serialin e... më shumë

Çfarë është shkruar në shtypin turk për …

08-08-2018

Çfarë është shkruar në shtypin turk për Caglar Ertugrul?

Caglar Ertugrul vjen çdo të enjte dhe të premte në ekranin e Jolly HD me ser... më shumë

Alp Navruz dhe Alina Boz, çifti më i dis…

31-07-2018

Alp Navruz dhe Alina Boz, çifti më i diskutuar në rrjetet sociale

Alp Navruz, i njohur nga i gjithë publiku shqiptar për shkak të rolit të tij n... më shumë

Zbulohet 'binjakja' e Hazan nga «Zonja F…

10-07-2018

Zbulohet 'binjakja' e Hazan nga «Zonja Fazilet dhe të bijat»

Blogerja e famshme braziliane Camila Coelho është cilësuar sot në shtypin turk... më shumë

Aktori i «Zonja Fazilet dhe të bijat» ko…

29-06-2018

Aktori i «Zonja Fazilet dhe të bijat» konfiktohet me policinë? Gjendja e tij e rënduar...

Një foto e aktorit të serialit «Zonja Fazilet dhe të bijat» ka qarkullu... më shumë

Caglar Ertugrul vjen më një projekt të r…

27-06-2018

Caglar Ertugrul vjen më një projekt të ri krah aktores së njohur

Suksesi i Caglar Ertugrul është gjithnjë në rritje. Pas serialit "Zonja Fazile... më shumë

Afra Saracoglu pranon «Rash në dashuri m…

26-06-2018

Afra Saracoglu pranon «Rash në dashuri me zgjuarsinë e tij»

Ylli i "Zonja Fazilet dhe të bijat", Afra Saracoglu po jeton momentet më të bukura ... më shumë

Nuk ka pushime për Alp Navruz, aktori ni…

21-06-2018

Nuk ka pushime për Alp Navruz, aktori nis xhirimet në krah të aktores së njohur turke

Aktori i njohur i «Zonja Fazilet dhe të bijat» ka nisur nga puna për seriali... më shumë

Ja cila është shkaktarja që Alp Navruz i…

20-06-2018

Ja cila është shkaktarja që Alp Navruz i ka humbur shpresat për dashurinë

Bashak Parlak mund të jetë shkaktarja që aktori Alp Navruz i ka humbur shpresat p&e... më shumë

Edhe Afra Saracoglu ka çelur zyrtarisht …

18-06-2018

Edhe Afra Saracoglu ka çelur zyrtarisht sezonin veror bashkë me ...

Aktorja e njohur Afra Saracoglu ka nisur pushimet e saj në Bodrum së bashku me të d... më shumë

Deniz Baysal dhe partneri i saj Baris Yu…

18-06-2018

Deniz Baysal dhe partneri i saj Baris Yurtcu - dashuri nën ujë

Pushimet kanë nisur për shumë nga aktorët turq. Me mbylljen e xhirimeve të... më shumë

Alp Navruz vjen sërisht në ekran, zbuloh…

16-06-2018

Alp Navruz vjen sërisht në ekran, zbulohet partnerja e tij në këtë projekt

Pavarësisht se në dashuri nuk po i shkon mbarë me ç’thote aktori, Alp ... më shumë

Shokon Caglar Ertugrul: «Nëse do të isha…

13-06-2018

Shokon Caglar Ertugrul: «Nëse do të isha grua, do të isha bërë lesbike»

«Nëse do të isha grua, do të isha bërë lesbike» ka qenë ... më shumë

Afra Saracoglu: «Ja si reagojnë njerëzi…

12-06-2018

 Afra Saracoglu: «Ja si reagojnë njerëzit në rrugë ndaj meje...»

Afra Saracoglu është bërë shumë e njohur për rolin e saj si Exhe n&e... më shumë

Alp Navruz deklaron: «Nuk kam kohë për d…

01-06-2018

Alp Navruz deklaron: «Nuk kam kohë për dashuri»

Aktori i njohur i "Zonja Fazilet dhe të bijat", Alp Navruz ka dhënë një interv... më shumë

Xhirohen episodet e fundit të «Zonja Faz…

25-05-2018

Xhirohen episodet e fundit të «Zonja Fazilet dhe të bijat»

  Vazhdon transmetimin plot sukses seriali «Zonja Fazilet dhe të bijat», nj... më shumë

Aktori i njohur nga «Zonja Fazilet dhe t…

23-05-2018

Aktori i njohur nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» na dëshmon se martesa ështe gjëja më e bukur që i ka ndodhur

Tolga Gulec është prej 5 vitesh i martuar me Yeliz Şar, aktoren e cila duket se ka sjell... më shumë

Afra Saracoglu: «Djemtë e papjekur bien …

22-05-2018

Afra Saracoglu: «Djemtë e papjekur bien në dashuri me mua»

Ylli i "Zonja Fazilet dhe të bijat", Afra Saracoglu ka thënë një intervist&eum... më shumë

Deniz Baysal merr dhuratën më të bukur n…

19-05-2018

Deniz Baysal merr dhuratën më të bukur në ditën e saj të lindjes

Aktorja e njohur e "Zonja Fazilet dhe të bijat", Deniz Baysal ka festuar ditëlindjen e s... më shumë

'Turkish Youth Award' zgjedh serialin më…

15-05-2018

'Turkish Youth Award' zgjedh serialin më të mirë nga votat e publikut – Ja cili është!

Është mbajtur mbrëmë në Turqi "Türkiye Gençlik Ödülle... më shumë

U pushua nga puna per shkak të dashurisë…

14-05-2018

U pushua nga puna per shkak të dashurisë ndaj Afra Saracoglu, ç'po ndodh me dy të rinjtë?

Aktorja e njohur nga "Zonja Fazilet dhe të bijat", Afra Saracoglu pranoi marrëdhëni... më shumë

Caglar Ertugrul thyen rrjetin: Aktori tu…

24-04-2018

Caglar Ertugrul thyen rrjetin: Aktori turk kthehet në barcaletën e radhës...

Caglar Ertugrul ka thyer internetin, pasi u kthye menjëherë në shakanë e preferu... më shumë

Seriali i njohur turk njeh vetëm suksese…

20-04-2018

Seriali i njohur turk njeh vetëm suksese; mbërrin në Kazakistan

Serialet turke janë sot ndër më të preferuarit nga publiku nga e gjithë b... më shumë

Aktori i njohur nga «Zonja Fazilet dhe t…

14-04-2018

Aktori i njohur nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» kapet mat me Miss Turqinë

  Idris Nebi Taşkan është një aktor i ri por shumë i talentuar. I njohur f... më shumë

Deniz Baysal feston 28 vjetorin, merr si…

12-04-2018

Deniz Baysal feston 28 vjetorin, merr si dhuratë një kupë Oscar-i

  Deniz Baysal, aktorja e njohur si Hazan nga "Zonja Fazilet dhe të bijat" ka festuar m... më shumë

Romantik dhe i dhënë pas letërsisë, Alp …

07-04-2018

Romantik dhe i dhënë pas letërsisë, Alp Nevruz në lidhje dashurie me aktoren e njohur nga «Dielli i dimrit»

E mbani mend Seda nga «Dielli i dimrit»? Aktorja e njohur është në nj&e... më shumë

E dini se në cilën serial të transmetuar…

07-04-2018

E dini se në cilën serial të transmetuar në Tring e keni parë Sinan nga « Zonja Fazilet dhe të bijat»?

Alp Navruz e shohim çdo të enjtë në ekranin e Tring në serialin “... më shumë

Dashuria për Afra Saracoglu bëri që asis…

22-03-2018

Dashuria për Afra Saracoglu bëri që asistent regjisori i «Zonja Fazilet dhe të bijat» të pushohej nga puna!

Afra Saracoglu është një nga aktoret kryesorë në serialin «Zonja Fa... më shumë

Ylli i «Zonja Fazilet dhe të bijat» pran…

22-03-2018

Ylli i «Zonja Fazilet dhe të bijat» pranon se është dashuruar me këtë vajzë nga ky serial

Caglar Ertugrul është një nga aktorët më të njohur i serialit "Zonja... më shumë

Aktorja e njohur si Hazan ankohet ndaj s…

17-03-2018

Aktorja e njohur si Hazan ankohet ndaj serialit «Zonja Fazilet dhe të bijat»

Deniz Baysal është ankuar për serialin «Zonja Fazilet dhe të bijat»... më shumë

Hazan nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» g…

10-03-2018

Hazan nga «Zonja Fazilet dhe të bijat» gati për hapin e madh në jetën e saj!

Bukuroshja Hazan e serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat” po përjeton një... më shumë

Afra Saraçoglu: Jam 20 vjeç, por nuk kam…

13-02-2018

Afra Saraçoglu: Jam 20 vjeç, por nuk kam bërë kurrë...

Aktorja e serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat" ka treguar 'rregullin' e saj në aktrim. ... më shumë

I njihni shumë mirë, por a mund t'i dall…

07-02-2018

I njihni shumë mirë, por a mund t'i dalloni dot nga njëri-tjetri këta dy aktorë?

Aktori turk Caglar Ertugrul, ka një ngjashmëri të madhe me amerikanin Jake Gyllenha... më shumë

Dy aktorët e «Zonja Fazilet dhe të bijat…

01-02-2018

Dy aktorët e «Zonja Fazilet dhe të bijat» në një lidhje – Zbuloni çfarë kanë thënë Afra Saracoglu dhe Alp Navruz

Afra Saracoglu dhe Alp Navruz janë dy aktorë që i shohim çdo të enjte n... më shumë

Sa kanë ndryshuar aktorët e «Zonja Fazil…

29-01-2018

Sa kanë ndryshuar aktorët e «Zonja Fazilet dhe të bijat» - Shiheni në këtë video!

"Zonja Fazilet dhe të bijat" është një serial i ri në Tring por që n... më shumë

Deniz Baysal: Të martohem? Më propozo më…

25-01-2018

Deniz Baysal: Të martohem? Më propozo më pare!

  Aktorja e njohur e serialit "Zonja Fazilet dhe të bijat", Deniz Baysal është ... më shumë

Një tjetër projekt së bashku por a po li…

22-01-2018

Një tjetër projekt së bashku por a po lind një histori dashurie mes Afra Saracoglu dhe Alp Navruz?

Dy aktorët e talentuar të "zonja Fazilet dhe të bijat", Afra Saracoglu dhe Alp Navr... më shumë

Afra Saracioglu: « Mund të kisha bërë ed…

17-01-2018

Afra Saracioglu: « Mund të kisha bërë edhe më shumë»

Mund të themi se ky është momenti i saj! Afra Saracioglu u zbulua para disa vitesh ... më shumë

Zbuloni cila është futbollistja që i ka …

16-01-2018

Zbuloni cila është futbollistja që i ka rrëmbyer zemrën Jasinit nga «Zonja Fazilet dhe të bijat»

Idris Nebi Taşkan është një aktor i ri por shumë i talentuar. I njohur fillimi... më shumë

A e dini se cila është lidhja mes Ozcan …

28-12-2017

A e dini se cila është lidhja mes Ozcan Deniz dhe Afra Saracoglu nga «Zonja Fazilet dhe të bijat»?

Afra Saraçoğlu ka lindur më 2 Dhjetor 1997 dhe aktualisht është 20 vje&ccedi... më shumë

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
Prev Next

Fotogaleri

Alp Navruz

22-01-2018

Alp Navruz

... më shumë

Deniz Baysal

25-01-2018

Deniz Baysal

... më shumë