zbulo më shumë Më shumë

Njoftime për shtyp

“Novelas” – Pasione që zgjojnë ëndrra! 1 Shtator 2021

Këtë sezon të ri, platforma televizive Tring ka qenë sërish në lartësinë e kërkesës së abonentëve të saj, duke plotësuar kërkesat e shikuesve, e duke sjellë gjithnjë e më shumë......

Lexo të plotë
Serie A i bashkohet shtëpisë së kampionëve 18 Gusht 2021

Tring sjell surprizën e rradhës. Më shumë kanale, programe të larmishme dhe, kohët e fundit, lajme që kanë befasuar botën e medias dhe biznesit: platforma më e madhe në Shqipëri......

Lexo të plotë
Tring Comedy kthehet në Tring Summertime! 13 Korrik 2021

Tring Comedy, një kanal dedikuar familjes i cili ju shoqëron çdo ditë të vitit me humor, batuta dhe të qeshura nga filmat më të fundit, vazhdon misionin e tij duke......

Lexo të plotë
Tring Collection – Shtëpia e sagave të mëdha 15 Qershor 2021

Tring gjithmonë e më shumë po sjell risi dhe po përmbush kërkesat e çdo shikuesi shqiptar! Tashmë, Tring Collection, një kanal i ri i dedikuar sagave, vjen ekskluzivisht në këtë......

Lexo të plotë
Tring Classic – Kanali që risjell kohët e arta në ekran! 15 Qershor 2021

Platforma Tring vjen gjithmonë e më shumë risi për sa i përket prodhimeve dhe programacionit. Një ekran që të shëtit në të gjitha dimensionet e kinematografisë, sportit, komedisë, prodhimeve origjinale......

Lexo të plotë

Kontakte shtypi:+355 44 800 402
marketing@tring.tv

Më shumë rreth nesh

Data kryesore

 1. Shkurt, 2018

  Tring nënshkruan marrëveshjen «Për përdorimin e sigurtë dhe të përgjegjshëm të rrjeteve dhe shërbimeve të komunikimeve elektronike në Shqipëri».

  Tring rrit kapacitetin e internetit deri në 50 Mbps.

  Gusht, 2018

  Tring merr të drejtat ekskluvize të UEFA Champions League për sezonin 2018-2021.

 2. Dhjetor, 2017

  Tring shpallet kompania e vitit nga Dhoma e Tregtisë

  Tring sponsorizon këndin e lojrave pranë Stadiumit “Selman Stërmasi”

 3. Tetor, 2016

  Tring vlerësohet me çmimin SuperBrand Albania.

 4. Janar, 2015

  Duke filluar nga Janari 2015, My Tring IPTV, produkti më inovativ në tregun shqiptar, televizioni i së ardhmes, mund të shihet jo vetëm në Shqipëri por edhe në mbarë botën.

  Gusht, 2015

  Në gusht të vitit 2015 Tring bleu të drejtat ekskluzive për eventin më të madh futbollistik, UEFA Champions League, për sezonet 2015-2018.

 5. Prill, 2014

  Në prill 2014 Tring hodhi në treg produktin më inovativ, My Tring IPTV, në Rrjetin Albtelecom.

  Qershor, 2014

  Në 2014 Tring përmirësoi formatin e transmetimit të përmbajtjes së saj nga MPEG 2 deri në MPEG 4 në platformën satelitore, duke i ofruar klientëve të saj cilësi maksimale zëri & figure dhe më shumë kanale.

 6. Tring përmirësoi formatin e transmetimit të përmbajtjes së tij nga MPEG 2 në MPEG 4, në platformën Tokësore.

 7. Në gusht 2012 Tring lanҫon në treg revisten Living, kanalin e parë lifestyle ne Shiqpëri me të njëjtin emër dhe ëebsite-in dedikuar të jeturit mirë.

 8. Në 2011 përmbajtja e Tring transmetohet për herë të pare në Maqedoni në rrjetin televiziv të T-Home, pjesë e Deutsche Telekom.

 9. Në vitin 2010 Tring përfundon marrëveshjen për transmetimin e përmbajtjes televizive Tring përmes rrjetit të PTK-së Kosovës.

  Në vitin 2010 përmbajtja e Tring transmetohet për herë të parë në rrjetin televiziv kabllor "Blizoo", pjesë e Austria Telekom.

 10. Në vitin 2009 Tring përfundon marrëveshjen për transmetimin e përmbajtjes televizive Tring përmes rrjetit televiziv kabllor "Kujtesa", në territorin e Kosovës.

 11. Më 16 shtator 2008, lindi kompania Tring TV e cila ofron një infrastrukture solide të prodhimtarisë audiovizive, transmetimeve dhe akuizicioneve.

 12. U themeluan kompania Albanian Satellite Communications e cila ishte ofruesi kryesor i shërbimit 3 play.

Karriera në Tring

Dëshironi të kontribuoni në suksesin e Tring? Jeni i motivuar për sfida të mëdha, i dedikuar dhe ambicioz për të pasur një karrierë? Dëshironi të jeni pjesë e Tring?

Ne ju sigurojmë se Tring është vendi i duhur ku ju mund të realizoni objektivat tuaja. Ne i vlerësojmë punonjësit tanë dhe i stimulojmë vazhdimisht ata që duan të ecin përpara, që kërkojnë inovacionin dhe që nuk ndalen së kërkuari. Ne besojmë se vetëm kështu mund të arrijmë objektiva gjithmonë e më ambicioze dhe të garantojmë cilësinë maksimale për abonentët tanë.

Departamenti i Marketing-ut Specialist i Marketingut Digjital
Departamenti i Marketing-ut Media Buyer
Human Resources STAFF DEVELOPMENT HEAD
Audit, Network Security & Access Building JD- Network Security & Audit Engineer
IT Operations Department Billing System Enginner
Marketing Media Buyer
Marketing Brand Manaxher
Marketing Account manager
departamenti IT IT OPERATIONS MANAGER
Departamenti i Arkivës Arkivist për televizion
Departamenti i përkthimit Redaktor i gjuhës shqipe
departamenti IT Software Developer
departamenti IT Project Manager

Plotësoni fushat e kërkuara për te aplikuar për pozicionin e punës.

[contact-form-7 id="121" title="Apliko"]