5 zakone të çuditshme, por të thjeshta që do ju zgjasin jetën!

Kuriozitete

habits

1.Sa më shumë banjo dielli!
Dielli, jo vetëm që na dhuron vitaminën D, ai ndihmon për të luftuar diabetin dhe ul rrezikun për t’u prekur nga diabeti.
2.Lani dhëmbët më pak!
Duket e çuditshme, por larja e shpeshtë e dhëmbëve dhe përdorimi i shpëlarëse të gojës çon në dëmtimin e dhëmbëve. Prandaj, edhe këtë në masën e duhur!
3.Hani më shumë domate.
Studimet kanë treguar se ato kanë lëndë përbërëse që ulin rrezikun për t’u prekur nga sëmundjet kardiovaskulare.
4.Kërceni dhe vetëm kërceni!
Kërcimi është stërvitja më e mirë për trupin tuaj. Përmirëson funksionin e mushkërive, të enëve të qarkullimit të gjakut dhe ju ndihmon për të pakësuar shqetësimet nga astma. Plus është qejf!
5.Vishni çorape të lagura gjatë natës.
Kjo ka aq shumë anë negative, ku përveçse do të ndjeni një qetësim të menjëhershëm të trupit, toksinat do të largohen nga trupi juaj.