Tring tashmë me mundësi të reja në qytetin e Korçës

Tring vjen tashmë me një investim të plotë edhe në qytetin e Korçës dhe mbulon të gjithë qytetin me një rrjet cilesor interneti nëpërmjet teknologjisë së fibrës optike.  Të gjithë klientët familjarë dhe ata të biznesit, do të kenë tani mundësi të reja, pa fund! Abonentët e Tring, mund të përfitojnë internet me shpejtësi deri në […]

Lexo më shumë

Ndahet nga jeta aktori i njohur Anastas Kristofori

Aktori i njohur me rolet e tij në teatër sidomos për rolin e drejtorit Perikli në komedinë e shquar Pallati 176 ka ndrruar jetë sot në moshën 79 vjeçare. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të aktorit e kanë bërë publike njerëzit e afërt dhe miqtë e tij të cikët kanë postuar në rrjetet […]

Lexo më shumë

Tring edhe këtë vit ka sjellë buzëqeshje në fytyrat e fëmijëve të “Shtëpisë së foshnjës Hannah dhe Rozafa”

Si një traditë e festave të fundvitit, Tring ka zgjedhur të sjellë buzëqeshje në fytyrat e fëmijëve të “Shtëpisë së foshnjës Hannah dhe Rozafa” nëpërmjet një eventi të mbajtur në ambjentet e tyre me plot muzikë, lojëra, ëmbëlsira dhe sigurisht shumë dhurata! Babagjyshi i Tring së bashku me personazhet aq të dashur të fëmijëve Derrkucja […]

Lexo më shumë

Tring viziton Institutin e Nxënësve që Nuk Shikojnë!

Ditën e sotme Tring vizitoi Institutin e Nxënësve që Nuk Shikojnë. Pasi u takuam me drejtorin Emilino Lule ai shprehu se instituti është i vetmi në të gjithë vendin, që garanton cilësi në mësimdhënie nga një staf i kualifikuar profesionalisht dhe i aftë për të mësuar nxënës të verbër dhe me shikim të pjesshëm, me […]

Lexo më shumë

Çfarë po ndodh në Afganistan?

Talebanët morën pushtetin duke përparuar në mënyrë të jashtëzakonshme në Afganistan. Talebani, që i referohen vetes si Emirati Islamik i Afganistanit, është një lëvizje islamike Deobandi dhe organizatë ushtarake në Afganistan, e cila aktualisht po zhvillon luftë brenda vendit. Talebanët kanë deklaruar se lufta në Afganistan ka mbaruar pasi morën kontrollin e pallatit presidencial në […]

Lexo më shumë

Çfarë po ndodh në vendin që filloi pandemia

Kanë mjaftuar vetëm 55 raste të reja të infektuar me Covid 19,dhe kaq ka mjaftuar që Kina të rikthehet sërish në izolim total. Varianti i ri Delta është përhapur në 20 qytete dhe mbi 12 provinca dhe sipas raportimeve rrezikon edhe njerëzit që i kanë marrë të dy dozat e vaksinës. Bashkitë në të gjithë […]

Lexo më shumë

Bashkimi Evropian heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Situata e qetë e COVID në vendin tonë dhe rënia e shifrave të infektimit si rezultat i vaksinimit, i ka dhënë lirinë shqiptarëve që të udhëtojnë në vendet e Bashkimit Evropian. . “Dritë jeshile” është dhënë edhe për Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në listën e vendeve të sigurta, ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së, përveç tre […]

Lexo më shumë