Qetësohuni, mesazhet në Instagram tashmë janë të sigurta!

Vetëm pak ditë më parë Facebook bëri të ditur lajmin se projekti për bashkimin e WhatsApp, Messenger dhe Instagram në një sistem të vetëm komunikimi, sapo ka filluar të marrë jetë. Sipas një raporti të New York Times, gjiganti i medias sociale është duke punuar për të krijuar një platformë që të tre aplikacionet të mund […]

lexo më shumë

Bëni kujdes, në rrjet po qarkullon virusi WhatsApp Gold!

Përdoruesit e aplikacionit të mesazheve, WhatsApp, janë paralajmëruar rreth një virusi të vjetër që po qarkullon sërish. Virusi i quajtur, “WhatsApp Gold” ka qarkulluar fillimisht në vitin 2016 dhe pretendon se do t’u japë mundësinë e një versioni special e të fshehtë të aplikacionit që do ju krijojë mundësinë të bëni gjëra që nuk i bëni […]

lexo më shumë

Ja si do të duket Samsung Galaxy S10!

Jemi vetëm disa muaj larg nga lançimi i një smartphone-i të ri nga Samsung, dhe pikërisht S10, por zhurmat kanë filluar që tani. Evan Blass, ka zbuluar së fundmi në Twitter një foto nga modeli i ri Galaxy S10. Sipas Blass, ky model do të njihet si “Beyond 1” dhe siç e shihni ai ka të njëjtat […]

lexo më shumë