Ndahet nga jeta aktori i njohur Anastas Kristofori

Aktualitet

Aktori i njohur me rolet e tij në teatër sidomos për rolin e drejtorit Perikli në komedinë e shquar Pallati 176 ka ndrruar jetë sot në moshën 79 vjeçare. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të aktorit e kanë bërë publike njerëzit e afërt dhe miqtë e tij të cikët kanë postuar në rrjetet sociale ngushëllimet për aktorin. Për arritjet e saj artistike, ai është vlerësuar me  titullin ‘Artist i merituar’. Ai do të përciller në banesën e fundit në Vuno afje ku ka lindur.

Tring i shpreh ngushëllime familjes dhe miqve të tij më të afërt.