Moti për ditën e premte, 27 Maj 2022

Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite. Në mbrëmje do të ketë më tepër kthjellime. Reshjet e shiut do të bëhen të pranishme gati në të gjithë vendin, përjashtuar bregdetin. Përkohësisht reshjet do të marrin formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike të izoluara. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e enjte, 26 Maj 2021

Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash, kryesisht në mesditë dhe pasdite. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri ,verilindje dhe pjesërisht në qendër. Në lartësi mbi 1400 m, parashikohet borë lokale në veri dhe verilindje. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e mërkurë, 25 Maj 2022

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare kalimtare. Prej orëve të drekës deri ato të pasdites, parashikohen vranësirat në relievet malore në lindje të vendit deri të dendura. Parashikohet reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër shoqëruar me breshër në relievet malore. Në pjesën tjetër të vendit, reshjet të dobëta dhe në formë […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e martë, 24 maj 2022

Moti parashikohet i kthjellët, me zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite në veri dhe verilindje. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar, përkohësisht në formë shtrëngate shoqëruar me shkarkesa elektrike në veri dhe verilindje. Era do të fryjë me drejtim juglindje e jugperëndim deri në 8 m/sek e valëzim të forcës 2 ballë.

Lexo më shumë

Moti për ditën e hënë, 23 maj 2022

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim deri në 8m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi dallge 0.8-1.5 metër.

Lexo më shumë

Moti për ditën e diel, 22 maj 2022

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore përgjatë orëve të mesditës. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Verilindje mesatare dhe hera herës lokalisht deri intensive deri në 20-25m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 ballë duke u shoqëruar me lartësi […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e shtunë, 21 maj 2022

Moti parashikohet me vranësira deri të dendura me kthjellime kryesisht në veri e qendër. Do të ketë reshje shiu në mëngjes në të gjithë vendin. Gradualisht reshjet lokalizohen në jug e juglindje aty ku do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe dhe breshër. Pasdite reshjet ndërpriten në të gjithë vendin. Era do të fryjë me […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e premte, 20 maj 2022

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites në pjesën më të madhe të vendit. Do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formë pikash në pjesën më të madhe të territorit. Në veri e verilindje dhe lindje reshjet marrin përkohësisht […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e enjte, 19 maj 2022

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell. Në relievet malore dhe kryesisht ato të verilindjes do ketë reshje shiu të dobëta dhe lokale. Mjegullinë e izoluar, për shkak të grimcave të pluhurit dhe rërës në ajër. Zagushi për shkak të këtij fenomeni. Era do të fryjë me […]

Lexo më shumë

Moti për ditën e mërkurë, 18 maj 2022

Moti parashikohet me vranësira, kryesisht shtresore të mesme dhe të larta si dhe intervale kthjellimi. Në ekstremin verior, parashikohen pika shiu në mesditë. Gjatë ditës parashikohet mjegullinë e izoluar, për shkak të grimcave të pluhurit dhe rërës në ajër si dhe zagushi për shkak të këtij fenomeni. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim me […]

Lexo më shumë