Patëllxhane me domate dhe djathë të bardhë

Video

patellx

3 patëllxhane
4 domate
2 hudhra
100 gr djathë
Trumzë
Kripë
Piper
Vaj ulliri

Presim patëllxhanet së gjati, I kriposim dhe I lëmë 10 minuta. Hedhim në grirësen elektrike domatet, hudhrat, vajin, piperin dhe trumzën. Shtrojmë në tavë pak salcë, vendosim patëllxhanet, hedhim salcë përsipër dhe djathë bardhë, pak vaj ulliri dhe i pjekim në furrë për 40 min në 180.