Lajme të tjera

Flet e dashura e Burak Deniz: Ja çfarë mendoj kur e shoh atë të puthet me Hande Ercel

Flet e dashura e Burak Deniz: Ja çfarë m…

Showbiz 20-09-2017

Büşra Develi është një aktore e njohur në Turqi dhe gjithashtu e dashura e Burak Deniz, aktorit të njohur si Murat në serialin “Jetë”. Janë skenat në serial midis Murat...

më shumë
Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin e thyer të celularit mund t'ju përgjojë

Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin …

Kuriozitete 20-09-2017

Kur thyejmë ekranin e smartphone, mendimi ynë i parë janë paratë që nevojiten për ta rregulluar. Por kur çojmë për të rregulluar telefonin, duhet të bëjmë kujdes edhe ndaj sigurisë...

më shumë
Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekret, ja rreziku që na vjen prej tyre

Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekr…

Kuriozitete 20-09-2017

Të gjithë mbajmë sekrete, sado e pamundur të na duket, ashtu si të gjithë mund të japin fjalën që nuk do flasin për diçka dhe e bëknë. Por a e...

më shumë
Martohet aktorja e njohur e serialit Dashuri e Pafund

Martohet aktorja e njohur e serialit Das…

Showbiz 19-09-2017

Një nga aktoret më të njohura të serialit "Dashuri e pafund", Gizem Karaca është martuar me të dashurin e saj Kemal Ekmekci. Çifti kishte më shumë se 2 vjet së...

më shumë
  Ndryshimi në pamje i Ozcan Deniz për sezonin e dytë të Nusja nga Stambolli - Ja si shprehet aktori

Ndryshimi në pamje i Ozcan Deniz për …

Showbiz 19-09-2017

Seriali i mirënjohur "Nusja nga Stambolli" i cili vjen çdo të premte, ora 21:00 në Jolly HD ka nisur xhirimet për sezonin e tij të dytë. Menjëhere, vihet re ndryshimi...

më shumë
Gerta Mahmutaj në Tring Stars: Guxoj të provoj atë që nuk e kam provuar më parë!

Gerta Mahmutaj në Tring Stars: Guxoj të …

Showbiz 19-09-2017

Gerta Mahmutaj ka qenë e ftuar në emisionin Tring Stars ku na ka treguar diçka më shumë për veten. Një këngëtare e cila performon live në lokale të ndryshme të...

më shumë
Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t'i dallojnë 6 kafshët në këtë foto

Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t…

Kuriozitete 19-09-2017

Sipas një studimi në revistën Current Biology, mënyra se si truri juaj i përpunon imazhet, tregon shumë për inteligjencën tuaj. Njerëzit me një IQ më të lartë priren të përqëndrohen...

më shumë
Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja sa gradë do të ulen temperaturat

Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja…

Kuriozitete 19-09-2017

Prej disa ditësh temperaturat kanë pësuar një rritje prej disa gradësh duke kapur vlerën maksimale 30. Dielli i ngrohtë na ka bërë të mendojmë se vera është kthyer sërisht, por...

më shumë
Spanjë, Bale ofron spektakël me një super-gol, Zidane kërkon më shumë prej tij

Spanjë, Bale ofron spektakël me një supe…

Sport 18-09-2017

Zinedine Zidane e pati theksuar se do të donte më shumë nga Bale dhe uellsiani i dha përgjigjien në fushë duke shënuar në fitoren 3-1 që Los Blancos arritën në...

më shumë
Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja sa do të kushtojë supertelefoni?

Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja s…

Kuriozitete 18-09-2017

Gjëja e parë për të cilën shumë njerëz duan të flasin për iPhone X është çmimi 999 dollarë, por kur ju keni në dorë telefonin e ri, çmimi është gjëja...

më shumë
Nga pjatalarëse në pasarela botërore, kush është modelja që shkëlqeu në New York

Nga pjatalarëse në pasarela botërore, ku…

Showbiz 18-09-2017

Nga lavamani duke larë pjata në sfilatat e modës, në shumë pak kohë. Bëhet fjalë për Remington Williams, një modele e re super e fotografuar gjatë New York Fashion Week...

më shumë
Almeda Abazi merr gjithë vëmendjen me pamjen e saj - Ja se çfarë shkruajnë portalet në Turqi

Almeda Abazi merr gjithë vëmendjen me pa…

Showbiz 18-09-2017

Çifti i mirënjohur Tolgahan Saysiman dhe Almeda Abazi kanë marrë pjesë në Javën e Modës në Turqi. Ish Miss Shqipëria ka tërhequr menjëhëre vëmendjen me paraqitjen e saj plot elegancë. E...

më shumë
Çfarë kuptimi kanë tatuazhet e shumtë të Angelina Jolie?

Çfarë kuptimi kanë tatuazhet e shumtë të…

Showbiz 18-09-2017

Aktorja nuk e kishte zbuluar asnjëherë shpinën, deri në premierën e filmit të saj më të fundit. Mesa duket ajo ka pritur këtë moment për t’i treguar botës se shpina...

më shumë
Hande Ercel tmerron të gjithë me foton e postuar - Ja sakrifica e madhe që ka bërë

Hande Ercel tmerron të gjithë me foton e…

Showbiz 16-09-2017

Hande Ercel, aktorja e serialit "Jetë" ka performuar në një shfaqe me një kërcim vërtët të bukur por përpjekjet e aktorës kanë kaluar pritshëmëritë. Ajo ka postuar një foto ku...

më shumë
A do të guxonte njeri tjetër përveç Victoria Beckham-it që të dilte me pizhane në rrugë?

A do të guxonte njeri tjetër përveç Vict…

Showbiz 16-09-2017

Me pizhama si Victoria Beckham! Besojmë se jo të gjithe do të guxonin ta bënin një gjë të tillë. Zakonisht nëse një i panjohur do të dilte si Vicky, me...

më shumë
Këngëtarja e njohur hap dollapin e saj sa një shtëpi e tërë për Vogue

Këngëtarja e njohur hap dollapin e saj s…

Showbiz 16-09-2017

Mariah Carey i ka treguar fansave të saj nëpërmjet Vogue dollapin e saj gjigand, le te themi një ambjent të shtëpisë së saj në Tribeca, vetëm me çanta dhe këpucë...

më shumë
Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës së horoskopit, ja si ndryshon karakteri i tyre sipas muajit të lindjes

Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës s…

Kuriozitete 16-09-2017

Ujori (20 janar- 18 shkurt) Të zgjuar dhe çapkënë, fëmijët e lindur në këtë shenjë janë plot surpriza. Ndoshta janë fëmijët që pyesin më shumë dhe bëhen kureshtarë për çdo fenomen...

më shumë
Çfarë po ndodh me Shakirën dhe Pique-n? Thashethemet e fundit rreth çiftit për krizën në çift

Çfarë po ndodh me Shakirën dhe Pique-n? …

Showbiz 16-09-2017

Lajmet e fundit nga mediat meksikane njoftojnë se çifti i ka dhënë fund dashurisë së tyre disa vjeçare. Bëhet fjalë për futbollistin e Barcelonës Gerard Pique dhe këngëtaren kolumbiane Shakira. Ata...

më shumë
Të përbashkëtat e dy aktorëve Hande Ercel dhe Burak Ozcivit në këtë sezon të ri

Të përbashkëtat e dy aktorëve Hande Erce…

Showbiz 16-09-2017

Burak Ozcivit është edhe një herë imazh zyrtar i një kompanie. Më parë ylli i serialit “Lovebird-Trumcaku” ka qene imazh i një shampoje për flokët, i një pijeje freskuese, ndërsa...

më shumë
3 shenjat e horoskopit që do të shkonin deri në fund të botës në emër të dashurisë

3 shenjat e horoskopit që do të shkonin …

Kuriozitete 15-09-2017

Në emër të dashurisë njerëzit kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë disa prej sakrificave më të mëdha: dikush ka marrë trenin për të shkuar në shtetin fqinj, një tjetër i...

më shumë
Nga 26 Shtatori vjen në Tring seriali Flakë Pasioni - Ja cili serial që ndiqni çdo ditë është drejt fundit

Nga 26 Shtatori vjen në Tring seriali Fl…

Programe 15-09-2017

Nga 26 Shtatori do të nis në Tring një tjetër serial i sukseshëm turk. "Flakë Pasioni" është një produksion i vitit 2016 - 2017 me aktorë protagonistë Burcu Biricik dhe...

më shumë
Tmerrohen fansat! Lady Gaga shtrohet menjëherë në spital: “Po jetoj me dhembje të tmerrshme!”

Tmerrohen fansat! Lady Gaga shtrohet men…

Showbiz 15-09-2017

Një nga këngëtaret më të preferuara të publikut, pikërisht Lady Gaga, ka anuluar koncertin e saj për ditën e sotme në “Rock in Rio” që mbahet në Brazil pasi ka...

më shumë
Neslihan Atagul, pjesë e një eventi të rëndësishëm në Turqi; aktorja shkëlqen më shumë se çdo e ftuar tjetër

Neslihan Atagul, pjesë e një eventi të r…

Showbiz 14-09-2017

Neslihan Atagul ishte para disa ditësh e ftuara speciale e eventit të organizuar nga marka që ajo përfaqëson. Neslihan atagul është zgjedhur imazh i një kompanie të njohur të kujdesit...

më shumë
Selena Gomez bën transplant, personi më i dashur për të i dhuron veshkën

Selena Gomez bën transplant, personi më …

Showbiz 14-09-2017

Nëse keni ndjerë mungesën e Selena Gomezit në skenë muajt e fundit, këngëtarja ka pasur një arsye shumë të fortë. Ish- princesha e Disney ka çuditur të gjithë fansat e saj...

më shumë
Flet gazetari turk: Fansat të bëjnë kujdes kur kërkojnë aktorë të caktuar në ekran si rasti i Elcin dhe Baris

Flet gazetari turk: Fansat të bëjnë kujd…

Showbiz 13-09-2017

Së fundmi, Gecce.com ka realizuar një anketim për ndjekesit e saj në lidhje me aktorët e tyre të preferuar të cilët do të vijnë këtë sezon në ekran. Ndër të...

më shumë
5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kurrë punë shtëpie me dorë

5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kur…

Kuriozitete 13-09-2017

Rroba të shpërndara në të gjitha cepat e shtëpisë, këpucë të palara që prej dimrit të shkuar, çentro të ngrira në niseshte e deri tek çorape të parfumosura e hekurosura...

më shumë
Liverpool rikthehet në Champions me ish-finalisten e Europa-League-ës, Sevillan

Liverpool rikthehet në Champions me ish-…

Sport 13-09-2017

1 vit pas finales së Baselit, Liverpool dhe Sevilla ripërballen por kësaj here për të nisur fazën në grupe të UEFA Champions League. Anglezët i rikthehen kompeticionit më madhor të...

më shumë
Video e Meryem Uzerli duke kërcyer çmend të gjithë ndjekësit e saj në rrjetet sociale

Video e Meryem Uzerli duke kërcyer çmend…

Showbiz 12-09-2017

Meryem Uzerli është një nga emrat më aktivë në rrjetet sociale. Aktorja ndan gjithmonë me fansat e saj momente nga e përditshmja. Megjithatë, një video që Meryem ka postuar duke...

më shumë
Ronaldo, publikohet videoja e seancës gjyqësore ku tha se do të donte të rikthehej në Angli

Ronaldo, publikohet videoja e seancës gj…

Sport 12-09-2017

"Do doja të rikthehesha në Angli" kjo fjali është thënë vetë nga Cristiano Ronaldo gjatë seancës gjyqësore të mbajtur ndaj tij për akuzat e evazionit fiskal më 31 korrik. Një...

më shumë
Kafsha e parë që arrini të dalloni nga tetë të fshehurat tregon një anë të fshehtë të personalitetit tuaj

Kafsha e parë që arrini të dalloni nga t…

Kuriozitete 12-09-2017

Hidhni një sy në fotos së mësipërme ! A mund t’i shihni të teta kafshët? Edhe nëse jo, rëndësi ka të dalloni një dhe kafsha e parë që shihni tregon...

më shumë
Maxhit nga seriali Mes dy dashurive vjen me një tjetër partnere në krah

Maxhit nga seriali Mes dy dashurive vjen…

Showbiz 12-09-2017

Ai njihet si Maxhit nga seriali "Mes dy dashurive" por së shpejti Kadir Dogulu do të vijë me një projekt të ri. Kësaj here nuk është bashkëshoertja e tij Neslihan...

më shumë
Dua Lipa mposht zyrtarisht Taylor Swift - Zbuloni çfarë ka ndodhur!

Dua Lipa mposht zyrtarisht Taylor Swift …

Showbiz 11-09-2017

E kush do ta kishte menduar që dita kur Dua Lipa do të mposhtte zyrtarisht Taylor Swift do të vinte kaq shpejt? Sidomos kur rikthimi i Swift ishte më i...

më shumë
Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfarë nuk shkon në këtë imazh!

Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfa…

Kuriozitete 11-09-2017

Ky është një nga testet e shikimit më të vështira deri më tani. Në mesin e 105 fotove të vogla, të cilat ngjajnë me personazhin kryesor të komedisë ‘Baby Boss’...

më shumë
200,000 dollar shpërblim për ata që gjejnë probleme tek Galaxy

200,000 dollar shpërblim për ata që gjej…

Shkencë/Teknologji 09-09-2017

Pajisjet e përfshira janë modelet Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J dhe Galaxy Tab. Pjesë e tyre janë edhe Galaxy S8 dhe S8+. Samsung është kompania më e fundit...

më shumë
Rihanna ka një kërkesë: “Më ktheni në ditën që humba virgjërinë!”

Rihanna ka një kërkesë: “Më ktheni në di…

Showbiz 09-09-2017

Rihanna ka dhënë një intervistë për “Elle” dhe do të shfaqet në kopertinën e revistës prestigjioze në tetor. Këngëtarja nga Barbadosi është intervistuar nga disa personazhe të njohura të ekranit...

më shumë
Ribery synon edhe njëherë triumfin në Champions League përpara se ta mbyllë karrierën

Ribery synon edhe njëherë triumfin në Ch…

Sport 09-09-2017

"Dua ta fitoj edhe njëherë Champions League-ën!" - është kjo ëndrra dhe synimi i fundit i Franck Ribery-së, përpara se të tërhiqet përfundimisht nga fubtolli. E ka fituar një herë...

më shumë
 Aktorja turke deklaron: Nëse më shkruajnë meshkuj, nuk i hap asnjëhëre mesazhet

Aktorja turke deklaron: Nëse më shkruaj…

Showbiz 08-09-2017

Vetëm vajzat mund të marrin përgjigje nga kjo aktore turke! Nëse i shkruajnë meshkujt ajo nuk i përgjigjet. Kështu ka deklaruar Demet Ozdemir, aktorja e njohur e serialit “Ëndërr luleshtydhesh”. “Prej...

më shumë
Ja cili event ka bashkuar shumë nga artistët tanë të dashur në një vend të vetëm

Ja cili event ka bashkuar shumë nga arti…

Showbiz 08-09-2017

Të gjithë emrat më të njohur në Turqi janë mbledhur të gjithë në mbështetje të skuadrës turke të basketbollit. Kıvanç Kasabalı, Burcu Binici, Ragga Oktay, Barış Falay, Onur Tuna, Tolgahan-Almeda...

më shumë
Lajme të mira: Angelina Jolie do t’i rikthehet...

Lajme të mira: Angelina Jolie do t’i rik…

Showbiz 07-09-2017

Kohët e fundit kemi dëgjuar vetëm lajme ndarjeje –bashkimi (e anasjella) për Angelina Jolie, e cila bashkë me ish-partnerin e saj Brad Pitt kanë sjellë një nga lajmet më të...

më shumë
Regjisori britanik shkon deri në Turqi për të takuar këtë aktor të njohur të serialit Dashuri e pafund

Regjisori britanik shkon deri në Turqi p…

Showbiz 07-09-2017

Peter Webber është një emër i rëndësishëm për kinemanë britanike. Ai njihet për filmin "Girl with a Pearl Earrings", "Hannibal Rising" etj. Së fundmi, regjisori i njohur ka udhëtuar drejt...

më shumë
Nisin xhirimet për Deliha 2 - Ja vendimi i Gupse Ozay për Baris Arduc

Nisin xhirimet për Deliha 2 - Ja vendimi…

Showbiz 07-09-2017

Gupse Ozay, aktore dhe regjisore në Turqi po përgatitet për xhirimet e sezonit të dytë të këtij filmi. Filmi i cili solli për herë të parë në Turqi një aktore...

më shumë
Pas 5 vitesh më në fund çifti i njohur e pranojnë se janë bashkë në një lidhje dashurie

Pas 5 vitesh më në fund çifti i njohur e…

Showbiz 06-09-2017

Po, po është e vërtetë! Që të dy e kanë fshehur dhe kanë arritur ta mbajnë të gjithë romancën për vete për 5 vite rradhazi edhe pse janë dy nga...

më shumë
Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijës? Përgjigjja zbulon tipare të panjohura të personalitetit tuaj

Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijë…

Kuriozitete 06-09-2017

Dhjetëra njerëz e kanë parë këtë fotografi dhe bien në dy kategori të ndryshme. Siç tregohet në figurë, ka dy zonja në një dhomë të cilat janë ulur përballë njëra-tjetrës...

më shumë
Njerëzit me këtë tipar të personalitetit priren të tradhëtojnë më shumë

Njerëzit me këtë tipar të personalitetit…

Kuriozitete 05-09-2017

Besimi është themeli i një lidhjeje dhe në mungesë të tij gjithçka mund të ndodhë. Nëse ende nuk keni fituar besimin e plote tek partneri dhe ende i kontrolloni telefonin...

më shumë
MotoGP, Rossi del nga spitali, kërkon t’i rikthehet pistës që në Aragon

MotoGP, Rossi del nga spitali, kërkon t’…

Sport 05-09-2017

Askush s'do ta zëvendësojë Rossin te Yamaha, është ky vendimi i skuadrës japoneze, që përmes një komunikate për shtyp ka bërë me dije se në garën e fundjavës në Misano...

më shumë
6 truke të thjeshta që minimizojnë rreziqet që vijnë nga WI-Fi publike pa fjalëkalim

6 truke të thjeshta që minimizojnë rrezi…

Kuriozitete 05-09-2017

Kërkesa e parë që njerëzit kanë kur ulen në një bar, restorant apo qoftë edhe kur shkojnë në shtëpinë e një miku lidhet me fjalëkalimin e internetit ! Duket se...

më shumë
 Anglia në bast, si do të quhet fëmija i tretë i Kate Middleton

Anglia në bast, si do të quhet fëmija …

Showbiz 05-09-2017

Anullimi i vizitës në qendrën e fëmijëve Horsney Road në Londër, do të ngjallte dyshime tek çdokush, por shumë shpejt Kensington Palace do të konfirmonte lajmin e ëmbël: dukesha e...

më shumë
Bëni kujdes - Nëse ju vjen ky mesazh në inbox, mos e hapni!

Bëni kujdes - Nëse ju vjen ky mesazh në …

Shkencë/Teknologji 04-09-2017

Miliona adresa e-mail janë infektuar me viruse të rrezikshme, të cilët mbyllin folder-a në kompjuterin tuaj, për hapjen e të cilave hakerët kërkojnë dëmshpërblim në bitcoin. Përdoruesit e e-mail janë paralajmëruar...

më shumë
Kate Middleton në pritje të fëmijës së tretë; shqetësimi gjatë shtatzënisë nuk e frenon dukeshën

Kate Middleton në pritje të fëmijës së t…

Showbiz 04-09-2017

Kensington Palace, gjatë orëve të fundit ka njoftuar një lajm të bukur nga dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton. Princi George dhe Princesha Charlotte janë në pritje të një motre ose...

më shumë
Autosport, makinës i shpërthejnë gomat, flakët djegin 12 spektatorë

Autosport, makinës i shpërthejnë gomat, …

Sport 04-09-2017

12 persona mbetën të lënduar në një event i garave të shpejtësisë në Alice-Springs të Australisë. Në eventin e përvitshëm që mban emrin "Festivali i gomave" organizuar nga Red-Central-Nats, fituesit...

më shumë
Juli i lë batutat dhe bëhet romantik - Zbuloni çfarë ka ndodhur

Juli i lë batutat dhe bëhet romantik - Z…

Showbiz 04-09-2017

Mendoni se aktorët e humorit janë gjithmonë duke bërë shaka dhe batuta me këdo që i rrethon? Ndoshta është e vërtetë por ata dinë gjithashtu të jenë edhe serioz! Jul Deda...

më shumë
Baris Arduc dhe Elcin Sangu bashkohen sërisht!

Baris Arduc dhe Elcin Sangu bashkohen së…

Showbiz 04-09-2017

Baris Arduc u bë shumë shpejt një nga aktorët më të dashur për publikun nëpërmjet serialit "Dashuri me Qira". Në krah të tij, interpretonte aktorja simpatike Elcin Sangu e cila...

më shumë
Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës dhe zbuloni disa tipare të karakterit tuaj

Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës…

Kuriozitete 01-09-2017

Sa herë që mendoni për të verdhën, gjëja e parë që ju vjen në mend është lidhja me xhelozinë, një asocim i çuditshëm që në të vërtetë është tejet i...

më shumë
Cilën aktore do të donit të rikthehej në ekran? – Ja rezultati nga votimi i fansave

Cilën aktore do të donit të rikthehej në…

Showbiz 01-09-2017

Elcin Sangu, Demet Ozdemir, Neslihan Atagul, Meryem Uzerli dhe Ozge Gurel: të gjitha këto aktore të talentuara i keni parë në ekranin e Tring. Ato na janë prezantuar me rolet...

më shumë
''Më në fund burrë e grua'', çfarë ka ndodhur sot mes Turit e Orindës/ Fotogaleri

''Më në fund burrë e grua'', çfarë ka nd…

Showbiz 31-08-2017

Data 27 korrik do të shënonte edhe kurorëzimin e dashurisë gati 10-vjeçare të një prej çifteve më të dashur të showbiz-it shqiptar, moderatorëve dhe këngëtarëve të njohur Turjan Hyska dhe...

më shumë
Marca, statistikat e Ronaldos premtojnë edhe për më shumë rezultate të tjera

Marca, statistikat e Ronaldos premtojnë …

Sport 31-08-2017

Cristiano Ronaldo nuk po njeh limite. Të enjten, gazeta spanjolle Marca i kushtoi një analizë të thellë statistikave të portugezit dhe nxorri si përfundim faktin se edhe pse i ka...

më shumë
Neslihan Atagul shfaqet si sulltaneshë - A është ky një rol i ri?

Neslihan Atagul shfaqet si sulltaneshë -…

Showbiz 31-08-2017

"Dashuri e pafund" ishte një nga serialet të cilët e bënë Neslihan Atagul të famshme thuajse në të gjithë botën. Ajo tregoi se ishte një aktore e shkëlqyer në rolin...

më shumë
Ndarja e tyre i shokoi të gjithë por çifti i aktorëve kthehen përsëri bashkë

Ndarja e tyre i shokoi të gjithë por çif…

Showbiz 31-08-2017

Divorci i tyre ishte një nga lajmet më shokuese për Hollywood-in, pasi gjithmonë Chris Pratt dhe Anna Faris ishin parë si shëmbulli ideal i një martese të shkëlqyer. Megjithatë, edhe...

më shumë
Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbulojeni duke gjetur qenin në këtë foto

Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbul…

Kuriozitete 31-08-2017

Një shikim i shpejtë, nuk mund të kapë çdo detaj rreth një obejkti, ashtu si një vështrim nuk do t’ju tregojë gjithçka për këtë foto. Në skicën më poshtë, duket...

më shumë
Dy moderatore të reja në Vizion Plus - Zbuloni se në krah të kujt emri të njohur të ekranit do të prezantojnë

Dy moderatore të reja në Vizion Plus - Z…

Programe 31-08-2017

Në këtë sezon të ri priten edhe disa ndryshime në ekranin e Vizion Plus. Ju ka marë malli të rishihni në ekranin Fabin e “Produkt 28”? Mos u mërzisni! Nga...

më shumë
Aktorja e njohur frymëzon fushatën pa reçipeta në publik – Ndihuni mire me veten!

Aktorja e njohur frymëzon fushatën pa re…

Showbiz 30-08-2017

Kush nuk e adhuron lëkurën apo flokët e Jennifer Anniston? Kush nuk i pëlqen filmat ku ajo interpreton? Një aktore kaq e dashur për publikun, gjithmonë e kuruar, një shembull...

më shumë
Xhudo, Majlinda Kelmendi e mbyll si e katërta kampionatin botëror

Xhudo, Majlinda Kelmendi e mbyll si e ka…

Sport 30-08-2017

Është mbyllur me një vend të katërt kampionati Botëror i Xhudos për Majlinda Kelmendin. Në eventin që mbahet në Budapest të Hungarisë, 26-vjeçarja nga Peja ishte një nga pretendentet për...

më shumë
Aktorja turke detyrohet të humbasë 6 kilogram vetëm për një rol

Aktorja turke detyrohet të humbasë 6 kil…

Showbiz 30-08-2017

Të humbasësh peshë! – Është kjo një nga kriteret e shumta që mund të kemi degjuar për realizimin e një filmi apo seriali. Nesrin Cavadzade është aktorja me të cilën...

më shumë
Aktori turk më i dashuruar se kurrë – Fanset bëhen xheloze

Aktori turk më i dashuruar se kurrë – Fa…

Showbiz 30-08-2017

Sukru Ozyildiz ylli i serialit “Dielli i dimrit” është me pushime me të dashurën e tij Rabia Yaman në Tailande. Ata po kalojnë çaste romantike në vendin ekzotik, dhe kjo...

më shumë
Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Albert Einstein

Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Alb…

Kuriozitete 29-08-2017

Të krahasohesh me gjenitë e njohur si Stephen Hawking dhe Albert Einstein nuk është diçka që i ndodh çdo personi.Prandaj kur i thoni Sabrina Gonzalez Paterskit se është shumë larg...

më shumë
6 vjet emocione dhe dashuri, Eva Murati ndan për herë të parë foto nga lidhja me djalin e Jozefina Topallit/ Fotogaleri

6 vjet emocione dhe dashuri, Eva Murati …

Showbiz 29-08-2017

Eva Murati është një ndër moderatoret më të dashura e më simpatike të ekranit shqiptar. Ajo ka tërhequr gjithmonë vëmendjen e portaleve dhe mediave shqiptare e atyre të huaja për...

më shumë
Ndryshon rrënjësisht Facebook: Tashmë do të kthehet edhe në një ekran televizioni

Ndryshon rrënjësisht Facebook: Tashmë do…

Shkencë/Teknologji 29-08-2017

U përfol gjatë për “Facebook TV” dhe mesa duket ky lajm është i vërtetë. Rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën ka publikuar “Watch”, një veçori e re...

më shumë
YouTube shton një opsion të ri – Ja çfarë do të mund të bëni

YouTube shton një opsion të ri – Ja çfar…

Shkencë/Teknologji 29-08-2017

YouTube ka shtuar një opsion të ri duke e zgjeruar kështu gamën e shërbimeve që ofron. “Breaking news” është seksioni më i ri i cili do të informojë për lajmet...

më shumë
Luftë mes Adriana Limës dhe aktores turke? Ja çfarë ka shkaktuar xhelozi mes tyre

Luftë mes Adriana Limës dhe aktores turk…

Showbiz 29-08-2017

Supermodelja Adriana Lima është komentuar kohët e fundit për lidhjen e saj me shkrimtarin e njohur turk Metin Hara. Megjithatë, ajo që i ka prishur qetësinë çiftit është Beste Kokdemir, një...

më shumë
Barcelonë, prezantohet Dembele, tifozët kontestojnë Presidentin

Barcelonë, prezantohet Dembele, tifozët …

Sport 29-08-2017

"Kronika e një prezantimi të dështuar" ky ka qenë raportimi i gazetës spanjolle AS rreth zyrtarizimit të Ousmane Dembelesë te Barcelona. Djaloshi 20-vjecar kreu të hënën vizitat mjekësore dhe u...

më shumë
“Mami jam e shëmtuar”;Përgjigjia që i ka dhënë Pink së bijës është ajo që duhet të dijë çdo prind

“Mami jam e shëmtuar”;Përgjigjia që i ka…

Showbiz 29-08-2017

Fjalimi prekës i këngëtares Pink në çmimet e MTV, është shpërndarë menjëherë të nesërmen. 37 vjeçarja, pasi fitoi çmimin Michael Jackson, ka treguar një episode që i ka ndodhur me...

më shumë
Tiparet e karakterit që mësoni për një mashkull nga shenja e horokospit, por që ai nuk do i pranojë kurrë

Tiparet e karakterit që mësoni për një m…

Kuriozitete 28-08-2017

Personaliteti i një personi shprehet në forma të ndryshme, e vajzat shpresojnë të dekodojnë karakterin e një djali që kanë qef duke analizuar postimet në rrjetet sociale, fotot që publikojnë...

më shumë
Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë është kjo modele, fansat e kritikojnë ashpër

Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë …

Kuriozitete 28-08-2017

Sarah Stage, fitness blogerja e famshme e Instagramit, po ballafaqohet me kritika të vazhdueshme nga fansat e saj , vetem sepse në muajin e 8 të shtatzënisë modelja ka ende...

më shumë
Shqipëria, epoka Panucci nis me përjashtimin e Sokol Çikalleshit

Shqipëria, epoka Panucci nis me përjasht…

Sport 28-08-2017

Ka nisur të hënën grumbullimi i parë i epokës Panucci për kombëtaren Shqiptare. Kuqezinjtë kanë përpara dy sfida të vlefshme për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018-të. Si fillim më 2...

më shumë
Pas muajit të mjaltit, Orinda rikthehet tek zakonet e dikurshme

Pas muajit të mjaltit, Orinda rikthehet …

Showbiz 28-08-2017

Emri i Orinda Hutës është një ndër më të lakuarit e këtyre dy muajve të fundit. Pas martesës të shumëpërfolur me moderatorin e suksesshëm, Turjan Hyska thuajse një muaji më...

më shumë
Aktori turk provokon pa dashur - Ja foto pikante që po thyen rrjetin

Aktori turk provokon pa dashur - Ja foto…

Showbiz 28-08-2017

Një fotografi ka qarkulluar sot në të gjithë portalet në Turqi dhe të gjithë janë bërë kurioz nëse personi në foto është apo jo, aktori Kivanc Tatlitug. Edhe pse është...

më shumë
Aktori turk qëllohet me 4 plumba nga e dashura, modelja më pas vret veten

Aktori turk qëllohet me 4 plumba nga e d…

Showbiz 28-08-2017

Stambolli është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një ngjarje e rëndë. Aktori dhe moderatori i njohur turk Vatan Sasmaz është vrarë nga e dashura e tij Filiz Aker, e cila...

më shumë
Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të lindjes dhe gjithë tiparet e tua sipas simbolit të jetës

Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të …

Kuriozitete 28-08-2017

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas...

më shumë
“Ose prano veten ose zhduku me gjithë Photoshop!” – fansat i vënë ultimatum këngëtares së famshme

“Ose prano veten ose zhduku me gjithë Ph…

Showbiz 24-08-2017

Një gjë na vjen në mendje: Photoshopi po na merr në qafë! Sidomos ata që i shohim çdo ditë si janë dhe papritur vendosin ta përdorin këtë program. Dhe e fundit...

më shumë
Shpallen çifti më i famshëm në Turqi - Ja për cilët aktorë bëhet fjalë

Shpallen çifti më i famshëm në Turqi - J…

Showbiz 24-08-2017

Ata janë dy nga aktorët më të pëlqyer në Turqi. Fillimisht "u dashuruan" në serial për shkak të rolit të tyre e më pas, Kadir Dogulu dhe Neslihan Atagul kuptuan...

më shumë
Aktorët turk që u kritikuan për partneren me të cilën zgjodhën të kalojnë jetën

Aktorët turk që u kritikuan për partnere…

Showbiz 24-08-2017

Jemi mësuar t’i shohim në filma dhe seriale tek interpretojnë aq bukur sa na duket se edhe në jetën reale janë të dashuruar. Megjithatë, përveç disa çifteve që u dashuruan...

më shumë
Liverpool 4-2 Hoffenheim, të kuqtë i rikthehen Evropës me plot gola

Liverpool 4-2 Hoffenheim, të kuqtë i rik…

Sport 24-08-2017

Liverpooli rikthehet në arenën Evropiane dhe do të jetë atje ku i takon, në UEFA Champions League. Në sfidën e kthimit të vlefshme për fazën "Play-Off", 5 herë kampionët shpartalluan...

më shumë
Sa i lidhur është Tolgahani me shqiptarët e kuptoni duke parë këtë video në shqip

Sa i lidhur është Tolgahani me shqiptarë…

Showbiz 23-08-2017

Prej pak ditësh bukuroshja Almeda ndodhet në Shqipëri ndërkohë që bashkëshorti i saj Tolgahan ndodhet në Turqi duke xhiruar skenat e një seriali që pritet të transmetohet shumë shpejtë. Duket...

më shumë
Steaua-Sporting, akti i dytë, kërkohen gola për të shmangur shtesat

Steaua-Sporting, akti i dytë, kërkohen g…

Sport 23-08-2017

Pasi morën një rezultat premtues në Lisbonë, nënkampionët e rumanisë kërkojnë sot të kualifikohen për në fazën në grupe të UEFA Champions League. Në Arenën Kombëtare të Bukureshtit, Steaua do...

më shumë
Ja sa ndryshe duket sot vajza e vogël e cila interpreton si Emiliana në serialin Rikthimi

Ja sa ndryshe duket sot vajza e vogël e …

Showbiz 23-08-2017

Gala Montes është emri i vërtetë i aktores e cila interpreton si Emiliane në serialin "Rikthimi" i cili transmetohet nga e hëna në të premte në kanalin 3Plus në Tring...

më shumë
Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prindërit e Dua Lipës në datën e lindjes së saj/ Fotogaleri

Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prind…

Showbiz 23-08-2017

Hiti i saj më i fundit ‘’New rules’’ sapo është ngjitur në vendin e parë të top listave të kësaj jave në Mbretërinë e Bashkuar, duke qenë artistja e parë...

më shumë
Aktori turk me prejardhje shqiptare i shpëton vdekjes për pak, ja çfarë ka ndodhur

Aktori turk me prejardhje shqiptare i sh…

Showbiz 22-08-2017

Menjëherë pasi përfundoi me sukses serialin “Gezur ve Gusel”, aktori i njohur Kivanc Tatlitug nisi turin me jaht  së bashku me bashkëshorten e tij, Basak Dizer, gjatë të cilit nuk...

më shumë
Urimi i ditëlindjes që tregon lidhjen e veçantë të Orindës me mbesën

Urimi i ditëlindjes që tregon lidhjen e …

Showbiz 22-08-2017

Fotot dhe historitë 24 orëshe nga muaji i mjaltit të Orindës dhe Turit nuk na kanë munguar, por sot nusja bukuroshe ka vendosur të ndajë një tjetër gëzim të madh...

më shumë
Rijeka e Maribor synojnë të përmbysin Olympiacosin dhe Beer-Shevan

Rijeka e Maribor synojnë të përmbysin Ol…

Sport 22-08-2017

Kroatët e Rijekas presin në shtëpi Olympiacosin, me shpresën se tifozët e tyre do jenë shtysa e duhur për t'u dhënë kualifikimin për në fazën në grupe të UEFA Champions...

më shumë
Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë lekë në xhep në 32 vende të botës

Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë …

Kuriozitete 22-08-2017

Sipas një studimi të kryer së fundi, britanikët mund të shijojnë deri në 6 javë pushime në Tailandë, 4 javë në Meksikë apo Xhamajka, me një buxhet prej 500 paund...

më shumë
Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! Përgjigjia është befasuese!

Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! P…

Kuriozitete 21-08-2017

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve. Të dhënat e fundit të Internetëorldstat tregojnë se Shqipëria ka 1.4 milionë përdorues...

më shumë
Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shihni në këtë foto?

Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shi…

Kuriozitete 21-08-2017

Në pamje të parë ju mund të dalloni 6,8 dhe 4 por në fakt në këtë foto fshihen më shumë se 3 numra? Do ju duhet pak përqëndrim por më...

më shumë
Shtyhen të gjitha projektet e tij në Hollywood; flet më në fund vet aktori turk

Shtyhen të gjitha projektet e tij në Hol…

Showbiz 21-08-2017

Ëndrra e të gjithë aktorëvë është të prekin Hollywood-in por ndodh që të afrohesh kaq pranë kësaj ëndrre dhe në moment të fundit, çdo gjë të prishet. Kjo ka ndodhur...

më shumë
Yjet që po zbukurohen më shumë në të 50-tat

Yjet që po zbukurohen më shumë në të 50-…

Showbiz 21-08-2017

Nuk është e thjeshtë të ruash linjat e trupit apo të kesh një fytyrë me shkëlqim edhe pas të 50-ave. emrat që po ju sjellim sot, na suprizojnë çdo ditë...

më shumë
Kjo është arsyeja e çuditshme përse këpucët Louboutin janë të kuqe nga poshtë

Kjo është arsyeja e çuditshme përse këpu…

Kuriozitete 21-08-2017

‘’Jepi një femre këpucët e duhura dhe ajo do të pushtojë botën’’, por nëse këpucët e duhura janë një palë stiletto që mbajnë firmën e Christian Louboutin, dijeni që sapo...

më shumë
Metamorfoza e këngëtares së njohur: nga një kërcimtare “twerk”-u në… predikuese e leximit të librave

Metamorfoza e këngëtares së njohur: nga …

Showbiz 21-08-2017

Na duhet të pranojmë që këngët e saj nuk janë më të bukurat që kemi dëgjuar ndonjëherë, ama reperja Nicki Minaj numëron plot 80 këngë në Billboard Hot 100 e...

më shumë
Spanjë, Reali i Madridit e nis me këmbë të mbarë edhe pse Ramos u ndëshkua me të 18-in të kuq në karrierë

Spanjë, Reali i Madridit e nis me këmbë …

Sport 21-08-2017

Reali i Madridit e nisi mbarë sezonin në kampjonatin spanjoll duke fituar 3-0 ndaj Deportivos. Skuadra e Zinedine Zidane sidoqoftë tërhoqi vëmendjen jo vetëm për lojën por edhe për dy...

më shumë
Elcin apo Fahriye - Flet më në fund Baris Arduc!

Elcin apo Fahriye - Flet më në fund Bari…

Showbiz 21-08-2017

Të gjithë fansat e Baris Arduc janë në pritje: Elcin Sangu apo Fahriye Evcen! Bëhët fjalë për një serial të ri i cili do të sjellë përsëri në ekran aktorin...

më shumë
Spiderman që po çmend rrjetin – Gjeni cili spiderman është i gabuari

Spiderman që po çmend rrjetin – Gjeni ci…

Kuriozitete 21-08-2017

Disa lojra duan thjesht përqëndrim dhe përgjigjja gjendet menjëherë. E tillë është edhe ky imazh me shumë spiderman-e i cili i ka çmendur të gjithë. Gjithçka që duhet të bëni...

më shumë
Një tjetër dasmë në familjen e Neslihan dhe Kadir; aktorja e Dashuri e pafund e bukur si gjithmonë

Një tjetër dasmë në familjen e Neslihan …

Showbiz 21-08-2017

Vëllai i aktorit të njohur Kadir Dogulu është martuar këtë fundjavë. Ai ka kurorëzuar dashurinë e tij disa vjeçare me Nazli Emir. Ceremonia e tyre ishte e vogël dhe në të...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next

Lajme të tjera

Flet e dashura e Burak Deniz: Ja çfarë mendoj kur e shoh atë të puthet me Hande Ercel

Flet e dashura e Burak Deniz: Ja çfarë m…

Showbiz 20-09-2017

Büşra Develi është një aktore e njohur në Turqi dhe gjithashtu e dashura e Burak Deniz, aktorit të njohur si Murat në serialin “Jetë”. Janë skenat në serial midis Murat...

më shumë
Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin e thyer të celularit mund t'ju përgjojë

Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin …

Kuriozitete 20-09-2017

Kur thyejmë ekranin e smartphone, mendimi ynë i parë janë paratë që nevojiten për ta rregulluar. Por kur çojmë për të rregulluar telefonin, duhet të bëjmë kujdes edhe ndaj sigurisë...

më shumë
Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekret, ja rreziku që na vjen prej tyre

Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekr…

Kuriozitete 20-09-2017

Të gjithë mbajmë sekrete, sado e pamundur të na duket, ashtu si të gjithë mund të japin fjalën që nuk do flasin për diçka dhe e bëknë. Por a e...

më shumë
Martohet aktorja e njohur e serialit Dashuri e Pafund

Martohet aktorja e njohur e serialit Das…

Showbiz 19-09-2017

Një nga aktoret më të njohura të serialit "Dashuri e pafund", Gizem Karaca është martuar me të dashurin e saj Kemal Ekmekci. Çifti kishte më shumë se 2 vjet së...

më shumë
  Ndryshimi në pamje i Ozcan Deniz për sezonin e dytë të Nusja nga Stambolli - Ja si shprehet aktori

Ndryshimi në pamje i Ozcan Deniz për …

Showbiz 19-09-2017

Seriali i mirënjohur "Nusja nga Stambolli" i cili vjen çdo të premte, ora 21:00 në Jolly HD ka nisur xhirimet për sezonin e tij të dytë. Menjëhere, vihet re ndryshimi...

më shumë
Gerta Mahmutaj në Tring Stars: Guxoj të provoj atë që nuk e kam provuar më parë!

Gerta Mahmutaj në Tring Stars: Guxoj të …

Showbiz 19-09-2017

Gerta Mahmutaj ka qenë e ftuar në emisionin Tring Stars ku na ka treguar diçka më shumë për veten. Një këngëtare e cila performon live në lokale të ndryshme të...

më shumë
Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t'i dallojnë 6 kafshët në këtë foto

Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t…

Kuriozitete 19-09-2017

Sipas një studimi në revistën Current Biology, mënyra se si truri juaj i përpunon imazhet, tregon shumë për inteligjencën tuaj. Njerëzit me një IQ më të lartë priren të përqëndrohen...

më shumë
Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja sa gradë do të ulen temperaturat

Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja…

Kuriozitete 19-09-2017

Prej disa ditësh temperaturat kanë pësuar një rritje prej disa gradësh duke kapur vlerën maksimale 30. Dielli i ngrohtë na ka bërë të mendojmë se vera është kthyer sërisht, por...

më shumë
Spanjë, Bale ofron spektakël me një super-gol, Zidane kërkon më shumë prej tij

Spanjë, Bale ofron spektakël me një supe…

Sport 18-09-2017

Zinedine Zidane e pati theksuar se do të donte më shumë nga Bale dhe uellsiani i dha përgjigjien në fushë duke shënuar në fitoren 3-1 që Los Blancos arritën në...

më shumë
Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja sa do të kushtojë supertelefoni?

Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja s…

Kuriozitete 18-09-2017

Gjëja e parë për të cilën shumë njerëz duan të flasin për iPhone X është çmimi 999 dollarë, por kur ju keni në dorë telefonin e ri, çmimi është gjëja...

më shumë
Nga pjatalarëse në pasarela botërore, kush është modelja që shkëlqeu në New York

Nga pjatalarëse në pasarela botërore, ku…

Showbiz 18-09-2017

Nga lavamani duke larë pjata në sfilatat e modës, në shumë pak kohë. Bëhet fjalë për Remington Williams, një modele e re super e fotografuar gjatë New York Fashion Week...

më shumë
Almeda Abazi merr gjithë vëmendjen me pamjen e saj - Ja se çfarë shkruajnë portalet në Turqi

Almeda Abazi merr gjithë vëmendjen me pa…

Showbiz 18-09-2017

Çifti i mirënjohur Tolgahan Saysiman dhe Almeda Abazi kanë marrë pjesë në Javën e Modës në Turqi. Ish Miss Shqipëria ka tërhequr menjëhëre vëmendjen me paraqitjen e saj plot elegancë. E...

më shumë
Çfarë kuptimi kanë tatuazhet e shumtë të Angelina Jolie?

Çfarë kuptimi kanë tatuazhet e shumtë të…

Showbiz 18-09-2017

Aktorja nuk e kishte zbuluar asnjëherë shpinën, deri në premierën e filmit të saj më të fundit. Mesa duket ajo ka pritur këtë moment për t’i treguar botës se shpina...

më shumë
Hande Ercel tmerron të gjithë me foton e postuar - Ja sakrifica e madhe që ka bërë

Hande Ercel tmerron të gjithë me foton e…

Showbiz 16-09-2017

Hande Ercel, aktorja e serialit "Jetë" ka performuar në një shfaqe me një kërcim vërtët të bukur por përpjekjet e aktorës kanë kaluar pritshëmëritë. Ajo ka postuar një foto ku...

më shumë
A do të guxonte njeri tjetër përveç Victoria Beckham-it që të dilte me pizhane në rrugë?

A do të guxonte njeri tjetër përveç Vict…

Showbiz 16-09-2017

Me pizhama si Victoria Beckham! Besojmë se jo të gjithe do të guxonin ta bënin një gjë të tillë. Zakonisht nëse një i panjohur do të dilte si Vicky, me...

më shumë
Këngëtarja e njohur hap dollapin e saj sa një shtëpi e tërë për Vogue

Këngëtarja e njohur hap dollapin e saj s…

Showbiz 16-09-2017

Mariah Carey i ka treguar fansave të saj nëpërmjet Vogue dollapin e saj gjigand, le te themi një ambjent të shtëpisë së saj në Tribeca, vetëm me çanta dhe këpucë...

më shumë
Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës së horoskopit, ja si ndryshon karakteri i tyre sipas muajit të lindjes

Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës s…

Kuriozitete 16-09-2017

Ujori (20 janar- 18 shkurt) Të zgjuar dhe çapkënë, fëmijët e lindur në këtë shenjë janë plot surpriza. Ndoshta janë fëmijët që pyesin më shumë dhe bëhen kureshtarë për çdo fenomen...

më shumë
Çfarë po ndodh me Shakirën dhe Pique-n? Thashethemet e fundit rreth çiftit për krizën në çift

Çfarë po ndodh me Shakirën dhe Pique-n? …

Showbiz 16-09-2017

Lajmet e fundit nga mediat meksikane njoftojnë se çifti i ka dhënë fund dashurisë së tyre disa vjeçare. Bëhet fjalë për futbollistin e Barcelonës Gerard Pique dhe këngëtaren kolumbiane Shakira. Ata...

më shumë
Të përbashkëtat e dy aktorëve Hande Ercel dhe Burak Ozcivit në këtë sezon të ri

Të përbashkëtat e dy aktorëve Hande Erce…

Showbiz 16-09-2017

Burak Ozcivit është edhe një herë imazh zyrtar i një kompanie. Më parë ylli i serialit “Lovebird-Trumcaku” ka qene imazh i një shampoje për flokët, i një pijeje freskuese, ndërsa...

më shumë
3 shenjat e horoskopit që do të shkonin deri në fund të botës në emër të dashurisë

3 shenjat e horoskopit që do të shkonin …

Kuriozitete 15-09-2017

Në emër të dashurisë njerëzit kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë disa prej sakrificave më të mëdha: dikush ka marrë trenin për të shkuar në shtetin fqinj, një tjetër i...

më shumë
Nga 26 Shtatori vjen në Tring seriali Flakë Pasioni - Ja cili serial që ndiqni çdo ditë është drejt fundit

Nga 26 Shtatori vjen në Tring seriali Fl…

Programe 15-09-2017

Nga 26 Shtatori do të nis në Tring një tjetër serial i sukseshëm turk. "Flakë Pasioni" është një produksion i vitit 2016 - 2017 me aktorë protagonistë Burcu Biricik dhe...

më shumë
Tmerrohen fansat! Lady Gaga shtrohet menjëherë në spital: “Po jetoj me dhembje të tmerrshme!”

Tmerrohen fansat! Lady Gaga shtrohet men…

Showbiz 15-09-2017

Një nga këngëtaret më të preferuara të publikut, pikërisht Lady Gaga, ka anuluar koncertin e saj për ditën e sotme në “Rock in Rio” që mbahet në Brazil pasi ka...

më shumë
Neslihan Atagul, pjesë e një eventi të rëndësishëm në Turqi; aktorja shkëlqen më shumë se çdo e ftuar tjetër

Neslihan Atagul, pjesë e një eventi të r…

Showbiz 14-09-2017

Neslihan Atagul ishte para disa ditësh e ftuara speciale e eventit të organizuar nga marka që ajo përfaqëson. Neslihan atagul është zgjedhur imazh i një kompanie të njohur të kujdesit...

më shumë
Selena Gomez bën transplant, personi më i dashur për të i dhuron veshkën

Selena Gomez bën transplant, personi më …

Showbiz 14-09-2017

Nëse keni ndjerë mungesën e Selena Gomezit në skenë muajt e fundit, këngëtarja ka pasur një arsye shumë të fortë. Ish- princesha e Disney ka çuditur të gjithë fansat e saj...

më shumë
Flet gazetari turk: Fansat të bëjnë kujdes kur kërkojnë aktorë të caktuar në ekran si rasti i Elcin dhe Baris

Flet gazetari turk: Fansat të bëjnë kujd…

Showbiz 13-09-2017

Së fundmi, Gecce.com ka realizuar një anketim për ndjekesit e saj në lidhje me aktorët e tyre të preferuar të cilët do të vijnë këtë sezon në ekran. Ndër të...

më shumë
5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kurrë punë shtëpie me dorë

5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kur…

Kuriozitete 13-09-2017

Rroba të shpërndara në të gjitha cepat e shtëpisë, këpucë të palara që prej dimrit të shkuar, çentro të ngrira në niseshte e deri tek çorape të parfumosura e hekurosura...

më shumë
Liverpool rikthehet në Champions me ish-finalisten e Europa-League-ës, Sevillan

Liverpool rikthehet në Champions me ish-…

Sport 13-09-2017

1 vit pas finales së Baselit, Liverpool dhe Sevilla ripërballen por kësaj here për të nisur fazën në grupe të UEFA Champions League. Anglezët i rikthehen kompeticionit më madhor të...

më shumë
Video e Meryem Uzerli duke kërcyer çmend të gjithë ndjekësit e saj në rrjetet sociale

Video e Meryem Uzerli duke kërcyer çmend…

Showbiz 12-09-2017

Meryem Uzerli është një nga emrat më aktivë në rrjetet sociale. Aktorja ndan gjithmonë me fansat e saj momente nga e përditshmja. Megjithatë, një video që Meryem ka postuar duke...

më shumë
Ronaldo, publikohet videoja e seancës gjyqësore ku tha se do të donte të rikthehej në Angli

Ronaldo, publikohet videoja e seancës gj…

Sport 12-09-2017

"Do doja të rikthehesha në Angli" kjo fjali është thënë vetë nga Cristiano Ronaldo gjatë seancës gjyqësore të mbajtur ndaj tij për akuzat e evazionit fiskal më 31 korrik. Një...

më shumë
Kafsha e parë që arrini të dalloni nga tetë të fshehurat tregon një anë të fshehtë të personalitetit tuaj

Kafsha e parë që arrini të dalloni nga t…

Kuriozitete 12-09-2017

Hidhni një sy në fotos së mësipërme ! A mund t’i shihni të teta kafshët? Edhe nëse jo, rëndësi ka të dalloni një dhe kafsha e parë që shihni tregon...

më shumë
Maxhit nga seriali Mes dy dashurive vjen me një tjetër partnere në krah

Maxhit nga seriali Mes dy dashurive vjen…

Showbiz 12-09-2017

Ai njihet si Maxhit nga seriali "Mes dy dashurive" por së shpejti Kadir Dogulu do të vijë me një projekt të ri. Kësaj here nuk është bashkëshoertja e tij Neslihan...

më shumë
Dua Lipa mposht zyrtarisht Taylor Swift - Zbuloni çfarë ka ndodhur!

Dua Lipa mposht zyrtarisht Taylor Swift …

Showbiz 11-09-2017

E kush do ta kishte menduar që dita kur Dua Lipa do të mposhtte zyrtarisht Taylor Swift do të vinte kaq shpejt? Sidomos kur rikthimi i Swift ishte më i...

më shumë
Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfarë nuk shkon në këtë imazh!

Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfa…

Kuriozitete 11-09-2017

Ky është një nga testet e shikimit më të vështira deri më tani. Në mesin e 105 fotove të vogla, të cilat ngjajnë me personazhin kryesor të komedisë ‘Baby Boss’...

më shumë
200,000 dollar shpërblim për ata që gjejnë probleme tek Galaxy

200,000 dollar shpërblim për ata që gjej…

Shkencë/Teknologji 09-09-2017

Pajisjet e përfshira janë modelet Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J dhe Galaxy Tab. Pjesë e tyre janë edhe Galaxy S8 dhe S8+. Samsung është kompania më e fundit...

më shumë
Rihanna ka një kërkesë: “Më ktheni në ditën që humba virgjërinë!”

Rihanna ka një kërkesë: “Më ktheni në di…

Showbiz 09-09-2017

Rihanna ka dhënë një intervistë për “Elle” dhe do të shfaqet në kopertinën e revistës prestigjioze në tetor. Këngëtarja nga Barbadosi është intervistuar nga disa personazhe të njohura të ekranit...

më shumë
Ribery synon edhe njëherë triumfin në Champions League përpara se ta mbyllë karrierën

Ribery synon edhe njëherë triumfin në Ch…

Sport 09-09-2017

"Dua ta fitoj edhe njëherë Champions League-ën!" - është kjo ëndrra dhe synimi i fundit i Franck Ribery-së, përpara se të tërhiqet përfundimisht nga fubtolli. E ka fituar një herë...

më shumë
 Aktorja turke deklaron: Nëse më shkruajnë meshkuj, nuk i hap asnjëhëre mesazhet

Aktorja turke deklaron: Nëse më shkruaj…

Showbiz 08-09-2017

Vetëm vajzat mund të marrin përgjigje nga kjo aktore turke! Nëse i shkruajnë meshkujt ajo nuk i përgjigjet. Kështu ka deklaruar Demet Ozdemir, aktorja e njohur e serialit “Ëndërr luleshtydhesh”. “Prej...

më shumë
Ja cili event ka bashkuar shumë nga artistët tanë të dashur në një vend të vetëm

Ja cili event ka bashkuar shumë nga arti…

Showbiz 08-09-2017

Të gjithë emrat më të njohur në Turqi janë mbledhur të gjithë në mbështetje të skuadrës turke të basketbollit. Kıvanç Kasabalı, Burcu Binici, Ragga Oktay, Barış Falay, Onur Tuna, Tolgahan-Almeda...

më shumë
Lajme të mira: Angelina Jolie do t’i rikthehet...

Lajme të mira: Angelina Jolie do t’i rik…

Showbiz 07-09-2017

Kohët e fundit kemi dëgjuar vetëm lajme ndarjeje –bashkimi (e anasjella) për Angelina Jolie, e cila bashkë me ish-partnerin e saj Brad Pitt kanë sjellë një nga lajmet më të...

më shumë
Regjisori britanik shkon deri në Turqi për të takuar këtë aktor të njohur të serialit Dashuri e pafund

Regjisori britanik shkon deri në Turqi p…

Showbiz 07-09-2017

Peter Webber është një emër i rëndësishëm për kinemanë britanike. Ai njihet për filmin "Girl with a Pearl Earrings", "Hannibal Rising" etj. Së fundmi, regjisori i njohur ka udhëtuar drejt...

më shumë
Nisin xhirimet për Deliha 2 - Ja vendimi i Gupse Ozay për Baris Arduc

Nisin xhirimet për Deliha 2 - Ja vendimi…

Showbiz 07-09-2017

Gupse Ozay, aktore dhe regjisore në Turqi po përgatitet për xhirimet e sezonit të dytë të këtij filmi. Filmi i cili solli për herë të parë në Turqi një aktore...

më shumë
Pas 5 vitesh më në fund çifti i njohur e pranojnë se janë bashkë në një lidhje dashurie

Pas 5 vitesh më në fund çifti i njohur e…

Showbiz 06-09-2017

Po, po është e vërtetë! Që të dy e kanë fshehur dhe kanë arritur ta mbajnë të gjithë romancën për vete për 5 vite rradhazi edhe pse janë dy nga...

më shumë
Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijës? Përgjigjja zbulon tipare të panjohura të personalitetit tuaj

Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijë…

Kuriozitete 06-09-2017

Dhjetëra njerëz e kanë parë këtë fotografi dhe bien në dy kategori të ndryshme. Siç tregohet në figurë, ka dy zonja në një dhomë të cilat janë ulur përballë njëra-tjetrës...

më shumë
Njerëzit me këtë tipar të personalitetit priren të tradhëtojnë më shumë

Njerëzit me këtë tipar të personalitetit…

Kuriozitete 05-09-2017

Besimi është themeli i një lidhjeje dhe në mungesë të tij gjithçka mund të ndodhë. Nëse ende nuk keni fituar besimin e plote tek partneri dhe ende i kontrolloni telefonin...

më shumë
MotoGP, Rossi del nga spitali, kërkon t’i rikthehet pistës që në Aragon

MotoGP, Rossi del nga spitali, kërkon t’…

Sport 05-09-2017

Askush s'do ta zëvendësojë Rossin te Yamaha, është ky vendimi i skuadrës japoneze, që përmes një komunikate për shtyp ka bërë me dije se në garën e fundjavës në Misano...

më shumë
6 truke të thjeshta që minimizojnë rreziqet që vijnë nga WI-Fi publike pa fjalëkalim

6 truke të thjeshta që minimizojnë rrezi…

Kuriozitete 05-09-2017

Kërkesa e parë që njerëzit kanë kur ulen në një bar, restorant apo qoftë edhe kur shkojnë në shtëpinë e një miku lidhet me fjalëkalimin e internetit ! Duket se...

më shumë
 Anglia në bast, si do të quhet fëmija i tretë i Kate Middleton

Anglia në bast, si do të quhet fëmija …

Showbiz 05-09-2017

Anullimi i vizitës në qendrën e fëmijëve Horsney Road në Londër, do të ngjallte dyshime tek çdokush, por shumë shpejt Kensington Palace do të konfirmonte lajmin e ëmbël: dukesha e...

më shumë
Bëni kujdes - Nëse ju vjen ky mesazh në inbox, mos e hapni!

Bëni kujdes - Nëse ju vjen ky mesazh në …

Shkencë/Teknologji 04-09-2017

Miliona adresa e-mail janë infektuar me viruse të rrezikshme, të cilët mbyllin folder-a në kompjuterin tuaj, për hapjen e të cilave hakerët kërkojnë dëmshpërblim në bitcoin. Përdoruesit e e-mail janë paralajmëruar...

më shumë
Kate Middleton në pritje të fëmijës së tretë; shqetësimi gjatë shtatzënisë nuk e frenon dukeshën

Kate Middleton në pritje të fëmijës së t…

Showbiz 04-09-2017

Kensington Palace, gjatë orëve të fundit ka njoftuar një lajm të bukur nga dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton. Princi George dhe Princesha Charlotte janë në pritje të një motre ose...

më shumë
Autosport, makinës i shpërthejnë gomat, flakët djegin 12 spektatorë

Autosport, makinës i shpërthejnë gomat, …

Sport 04-09-2017

12 persona mbetën të lënduar në një event i garave të shpejtësisë në Alice-Springs të Australisë. Në eventin e përvitshëm që mban emrin "Festivali i gomave" organizuar nga Red-Central-Nats, fituesit...

më shumë
Juli i lë batutat dhe bëhet romantik - Zbuloni çfarë ka ndodhur

Juli i lë batutat dhe bëhet romantik - Z…

Showbiz 04-09-2017

Mendoni se aktorët e humorit janë gjithmonë duke bërë shaka dhe batuta me këdo që i rrethon? Ndoshta është e vërtetë por ata dinë gjithashtu të jenë edhe serioz! Jul Deda...

më shumë
Baris Arduc dhe Elcin Sangu bashkohen sërisht!

Baris Arduc dhe Elcin Sangu bashkohen së…

Showbiz 04-09-2017

Baris Arduc u bë shumë shpejt një nga aktorët më të dashur për publikun nëpërmjet serialit "Dashuri me Qira". Në krah të tij, interpretonte aktorja simpatike Elcin Sangu e cila...

më shumë
Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës dhe zbuloni disa tipare të karakterit tuaj

Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës…

Kuriozitete 01-09-2017

Sa herë që mendoni për të verdhën, gjëja e parë që ju vjen në mend është lidhja me xhelozinë, një asocim i çuditshëm që në të vërtetë është tejet i...

më shumë
Cilën aktore do të donit të rikthehej në ekran? – Ja rezultati nga votimi i fansave

Cilën aktore do të donit të rikthehej në…

Showbiz 01-09-2017

Elcin Sangu, Demet Ozdemir, Neslihan Atagul, Meryem Uzerli dhe Ozge Gurel: të gjitha këto aktore të talentuara i keni parë në ekranin e Tring. Ato na janë prezantuar me rolet...

më shumë
''Më në fund burrë e grua'', çfarë ka ndodhur sot mes Turit e Orindës/ Fotogaleri

''Më në fund burrë e grua'', çfarë ka nd…

Showbiz 31-08-2017

Data 27 korrik do të shënonte edhe kurorëzimin e dashurisë gati 10-vjeçare të një prej çifteve më të dashur të showbiz-it shqiptar, moderatorëve dhe këngëtarëve të njohur Turjan Hyska dhe...

më shumë
Marca, statistikat e Ronaldos premtojnë edhe për më shumë rezultate të tjera

Marca, statistikat e Ronaldos premtojnë …

Sport 31-08-2017

Cristiano Ronaldo nuk po njeh limite. Të enjten, gazeta spanjolle Marca i kushtoi një analizë të thellë statistikave të portugezit dhe nxorri si përfundim faktin se edhe pse i ka...

më shumë
Neslihan Atagul shfaqet si sulltaneshë - A është ky një rol i ri?

Neslihan Atagul shfaqet si sulltaneshë -…

Showbiz 31-08-2017

"Dashuri e pafund" ishte një nga serialet të cilët e bënë Neslihan Atagul të famshme thuajse në të gjithë botën. Ajo tregoi se ishte një aktore e shkëlqyer në rolin...

më shumë
Ndarja e tyre i shokoi të gjithë por çifti i aktorëve kthehen përsëri bashkë

Ndarja e tyre i shokoi të gjithë por çif…

Showbiz 31-08-2017

Divorci i tyre ishte një nga lajmet më shokuese për Hollywood-in, pasi gjithmonë Chris Pratt dhe Anna Faris ishin parë si shëmbulli ideal i një martese të shkëlqyer. Megjithatë, edhe...

më shumë
Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbulojeni duke gjetur qenin në këtë foto

Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbul…

Kuriozitete 31-08-2017

Një shikim i shpejtë, nuk mund të kapë çdo detaj rreth një obejkti, ashtu si një vështrim nuk do t’ju tregojë gjithçka për këtë foto. Në skicën më poshtë, duket...

më shumë
Dy moderatore të reja në Vizion Plus - Zbuloni se në krah të kujt emri të njohur të ekranit do të prezantojnë

Dy moderatore të reja në Vizion Plus - Z…

Programe 31-08-2017

Në këtë sezon të ri priten edhe disa ndryshime në ekranin e Vizion Plus. Ju ka marë malli të rishihni në ekranin Fabin e “Produkt 28”? Mos u mërzisni! Nga...

më shumë
Aktorja e njohur frymëzon fushatën pa reçipeta në publik – Ndihuni mire me veten!

Aktorja e njohur frymëzon fushatën pa re…

Showbiz 30-08-2017

Kush nuk e adhuron lëkurën apo flokët e Jennifer Anniston? Kush nuk i pëlqen filmat ku ajo interpreton? Një aktore kaq e dashur për publikun, gjithmonë e kuruar, një shembull...

më shumë
Xhudo, Majlinda Kelmendi e mbyll si e katërta kampionatin botëror

Xhudo, Majlinda Kelmendi e mbyll si e ka…

Sport 30-08-2017

Është mbyllur me një vend të katërt kampionati Botëror i Xhudos për Majlinda Kelmendin. Në eventin që mbahet në Budapest të Hungarisë, 26-vjeçarja nga Peja ishte një nga pretendentet për...

më shumë
Aktorja turke detyrohet të humbasë 6 kilogram vetëm për një rol

Aktorja turke detyrohet të humbasë 6 kil…

Showbiz 30-08-2017

Të humbasësh peshë! – Është kjo një nga kriteret e shumta që mund të kemi degjuar për realizimin e një filmi apo seriali. Nesrin Cavadzade është aktorja me të cilën...

më shumë
Aktori turk më i dashuruar se kurrë – Fanset bëhen xheloze

Aktori turk më i dashuruar se kurrë – Fa…

Showbiz 30-08-2017

Sukru Ozyildiz ylli i serialit “Dielli i dimrit” është me pushime me të dashurën e tij Rabia Yaman në Tailande. Ata po kalojnë çaste romantike në vendin ekzotik, dhe kjo...

më shumë
Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Albert Einstein

Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Alb…

Kuriozitete 29-08-2017

Të krahasohesh me gjenitë e njohur si Stephen Hawking dhe Albert Einstein nuk është diçka që i ndodh çdo personi.Prandaj kur i thoni Sabrina Gonzalez Paterskit se është shumë larg...

më shumë
6 vjet emocione dhe dashuri, Eva Murati ndan për herë të parë foto nga lidhja me djalin e Jozefina Topallit/ Fotogaleri

6 vjet emocione dhe dashuri, Eva Murati …

Showbiz 29-08-2017

Eva Murati është një ndër moderatoret më të dashura e më simpatike të ekranit shqiptar. Ajo ka tërhequr gjithmonë vëmendjen e portaleve dhe mediave shqiptare e atyre të huaja për...

më shumë
Ndryshon rrënjësisht Facebook: Tashmë do të kthehet edhe në një ekran televizioni

Ndryshon rrënjësisht Facebook: Tashmë do…

Shkencë/Teknologji 29-08-2017

U përfol gjatë për “Facebook TV” dhe mesa duket ky lajm është i vërtetë. Rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën ka publikuar “Watch”, një veçori e re...

më shumë
YouTube shton një opsion të ri – Ja çfarë do të mund të bëni

YouTube shton një opsion të ri – Ja çfar…

Shkencë/Teknologji 29-08-2017

YouTube ka shtuar një opsion të ri duke e zgjeruar kështu gamën e shërbimeve që ofron. “Breaking news” është seksioni më i ri i cili do të informojë për lajmet...

më shumë
Luftë mes Adriana Limës dhe aktores turke? Ja çfarë ka shkaktuar xhelozi mes tyre

Luftë mes Adriana Limës dhe aktores turk…

Showbiz 29-08-2017

Supermodelja Adriana Lima është komentuar kohët e fundit për lidhjen e saj me shkrimtarin e njohur turk Metin Hara. Megjithatë, ajo që i ka prishur qetësinë çiftit është Beste Kokdemir, një...

më shumë
Barcelonë, prezantohet Dembele, tifozët kontestojnë Presidentin

Barcelonë, prezantohet Dembele, tifozët …

Sport 29-08-2017

"Kronika e një prezantimi të dështuar" ky ka qenë raportimi i gazetës spanjolle AS rreth zyrtarizimit të Ousmane Dembelesë te Barcelona. Djaloshi 20-vjecar kreu të hënën vizitat mjekësore dhe u...

më shumë
“Mami jam e shëmtuar”;Përgjigjia që i ka dhënë Pink së bijës është ajo që duhet të dijë çdo prind

“Mami jam e shëmtuar”;Përgjigjia që i ka…

Showbiz 29-08-2017

Fjalimi prekës i këngëtares Pink në çmimet e MTV, është shpërndarë menjëherë të nesërmen. 37 vjeçarja, pasi fitoi çmimin Michael Jackson, ka treguar një episode që i ka ndodhur me...

më shumë
Tiparet e karakterit që mësoni për një mashkull nga shenja e horokospit, por që ai nuk do i pranojë kurrë

Tiparet e karakterit që mësoni për një m…

Kuriozitete 28-08-2017

Personaliteti i një personi shprehet në forma të ndryshme, e vajzat shpresojnë të dekodojnë karakterin e një djali që kanë qef duke analizuar postimet në rrjetet sociale, fotot që publikojnë...

më shumë
Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë është kjo modele, fansat e kritikojnë ashpër

Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë …

Kuriozitete 28-08-2017

Sarah Stage, fitness blogerja e famshme e Instagramit, po ballafaqohet me kritika të vazhdueshme nga fansat e saj , vetem sepse në muajin e 8 të shtatzënisë modelja ka ende...

më shumë
Shqipëria, epoka Panucci nis me përjashtimin e Sokol Çikalleshit

Shqipëria, epoka Panucci nis me përjasht…

Sport 28-08-2017

Ka nisur të hënën grumbullimi i parë i epokës Panucci për kombëtaren Shqiptare. Kuqezinjtë kanë përpara dy sfida të vlefshme për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018-të. Si fillim më 2...

më shumë
Pas muajit të mjaltit, Orinda rikthehet tek zakonet e dikurshme

Pas muajit të mjaltit, Orinda rikthehet …

Showbiz 28-08-2017

Emri i Orinda Hutës është një ndër më të lakuarit e këtyre dy muajve të fundit. Pas martesës të shumëpërfolur me moderatorin e suksesshëm, Turjan Hyska thuajse një muaji më...

më shumë
Aktori turk provokon pa dashur - Ja foto pikante që po thyen rrjetin

Aktori turk provokon pa dashur - Ja foto…

Showbiz 28-08-2017

Një fotografi ka qarkulluar sot në të gjithë portalet në Turqi dhe të gjithë janë bërë kurioz nëse personi në foto është apo jo, aktori Kivanc Tatlitug. Edhe pse është...

më shumë
Aktori turk qëllohet me 4 plumba nga e dashura, modelja më pas vret veten

Aktori turk qëllohet me 4 plumba nga e d…

Showbiz 28-08-2017

Stambolli është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një ngjarje e rëndë. Aktori dhe moderatori i njohur turk Vatan Sasmaz është vrarë nga e dashura e tij Filiz Aker, e cila...

më shumë
Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të lindjes dhe gjithë tiparet e tua sipas simbolit të jetës

Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të …

Kuriozitete 28-08-2017

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas...

më shumë
“Ose prano veten ose zhduku me gjithë Photoshop!” – fansat i vënë ultimatum këngëtares së famshme

“Ose prano veten ose zhduku me gjithë Ph…

Showbiz 24-08-2017

Një gjë na vjen në mendje: Photoshopi po na merr në qafë! Sidomos ata që i shohim çdo ditë si janë dhe papritur vendosin ta përdorin këtë program. Dhe e fundit...

më shumë
Shpallen çifti më i famshëm në Turqi - Ja për cilët aktorë bëhet fjalë

Shpallen çifti më i famshëm në Turqi - J…

Showbiz 24-08-2017

Ata janë dy nga aktorët më të pëlqyer në Turqi. Fillimisht "u dashuruan" në serial për shkak të rolit të tyre e më pas, Kadir Dogulu dhe Neslihan Atagul kuptuan...

më shumë
Aktorët turk që u kritikuan për partneren me të cilën zgjodhën të kalojnë jetën

Aktorët turk që u kritikuan për partnere…

Showbiz 24-08-2017

Jemi mësuar t’i shohim në filma dhe seriale tek interpretojnë aq bukur sa na duket se edhe në jetën reale janë të dashuruar. Megjithatë, përveç disa çifteve që u dashuruan...

më shumë
Liverpool 4-2 Hoffenheim, të kuqtë i rikthehen Evropës me plot gola

Liverpool 4-2 Hoffenheim, të kuqtë i rik…

Sport 24-08-2017

Liverpooli rikthehet në arenën Evropiane dhe do të jetë atje ku i takon, në UEFA Champions League. Në sfidën e kthimit të vlefshme për fazën "Play-Off", 5 herë kampionët shpartalluan...

më shumë
Sa i lidhur është Tolgahani me shqiptarët e kuptoni duke parë këtë video në shqip

Sa i lidhur është Tolgahani me shqiptarë…

Showbiz 23-08-2017

Prej pak ditësh bukuroshja Almeda ndodhet në Shqipëri ndërkohë që bashkëshorti i saj Tolgahan ndodhet në Turqi duke xhiruar skenat e një seriali që pritet të transmetohet shumë shpejtë. Duket...

më shumë
Steaua-Sporting, akti i dytë, kërkohen gola për të shmangur shtesat

Steaua-Sporting, akti i dytë, kërkohen g…

Sport 23-08-2017

Pasi morën një rezultat premtues në Lisbonë, nënkampionët e rumanisë kërkojnë sot të kualifikohen për në fazën në grupe të UEFA Champions League. Në Arenën Kombëtare të Bukureshtit, Steaua do...

më shumë
Ja sa ndryshe duket sot vajza e vogël e cila interpreton si Emiliana në serialin Rikthimi

Ja sa ndryshe duket sot vajza e vogël e …

Showbiz 23-08-2017

Gala Montes është emri i vërtetë i aktores e cila interpreton si Emiliane në serialin "Rikthimi" i cili transmetohet nga e hëna në të premte në kanalin 3Plus në Tring...

më shumë
Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prindërit e Dua Lipës në datën e lindjes së saj/ Fotogaleri

Si e kujtojnë fëmijërinë shqiptare prind…

Showbiz 23-08-2017

Hiti i saj më i fundit ‘’New rules’’ sapo është ngjitur në vendin e parë të top listave të kësaj jave në Mbretërinë e Bashkuar, duke qenë artistja e parë...

më shumë
Aktori turk me prejardhje shqiptare i shpëton vdekjes për pak, ja çfarë ka ndodhur

Aktori turk me prejardhje shqiptare i sh…

Showbiz 22-08-2017

Menjëherë pasi përfundoi me sukses serialin “Gezur ve Gusel”, aktori i njohur Kivanc Tatlitug nisi turin me jaht  së bashku me bashkëshorten e tij, Basak Dizer, gjatë të cilit nuk...

më shumë
Urimi i ditëlindjes që tregon lidhjen e veçantë të Orindës me mbesën

Urimi i ditëlindjes që tregon lidhjen e …

Showbiz 22-08-2017

Fotot dhe historitë 24 orëshe nga muaji i mjaltit të Orindës dhe Turit nuk na kanë munguar, por sot nusja bukuroshe ka vendosur të ndajë një tjetër gëzim të madh...

më shumë
Rijeka e Maribor synojnë të përmbysin Olympiacosin dhe Beer-Shevan

Rijeka e Maribor synojnë të përmbysin Ol…

Sport 22-08-2017

Kroatët e Rijekas presin në shtëpi Olympiacosin, me shpresën se tifozët e tyre do jenë shtysa e duhur për t'u dhënë kualifikimin për në fazën në grupe të UEFA Champions...

më shumë
Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë lekë në xhep në 32 vende të botës

Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë …

Kuriozitete 22-08-2017

Sipas një studimi të kryer së fundi, britanikët mund të shijojnë deri në 6 javë pushime në Tailandë, 4 javë në Meksikë apo Xhamajka, me një buxhet prej 500 paund...

më shumë
Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! Përgjigjia është befasuese!

Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! P…

Kuriozitete 21-08-2017

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve. Të dhënat e fundit të Internetëorldstat tregojnë se Shqipëria ka 1.4 milionë përdorues...

më shumë
Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shihni në këtë foto?

Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shi…

Kuriozitete 21-08-2017

Në pamje të parë ju mund të dalloni 6,8 dhe 4 por në fakt në këtë foto fshihen më shumë se 3 numra? Do ju duhet pak përqëndrim por më...

më shumë
Shtyhen të gjitha projektet e tij në Hollywood; flet më në fund vet aktori turk

Shtyhen të gjitha projektet e tij në Hol…

Showbiz 21-08-2017

Ëndrra e të gjithë aktorëvë është të prekin Hollywood-in por ndodh që të afrohesh kaq pranë kësaj ëndrre dhe në moment të fundit, çdo gjë të prishet. Kjo ka ndodhur...

më shumë
Yjet që po zbukurohen më shumë në të 50-tat

Yjet që po zbukurohen më shumë në të 50-…

Showbiz 21-08-2017

Nuk është e thjeshtë të ruash linjat e trupit apo të kesh një fytyrë me shkëlqim edhe pas të 50-ave. emrat që po ju sjellim sot, na suprizojnë çdo ditë...

më shumë
Kjo është arsyeja e çuditshme përse këpucët Louboutin janë të kuqe nga poshtë

Kjo është arsyeja e çuditshme përse këpu…

Kuriozitete 21-08-2017

‘’Jepi një femre këpucët e duhura dhe ajo do të pushtojë botën’’, por nëse këpucët e duhura janë një palë stiletto që mbajnë firmën e Christian Louboutin, dijeni që sapo...

më shumë
Metamorfoza e këngëtares së njohur: nga një kërcimtare “twerk”-u në… predikuese e leximit të librave

Metamorfoza e këngëtares së njohur: nga …

Showbiz 21-08-2017

Na duhet të pranojmë që këngët e saj nuk janë më të bukurat që kemi dëgjuar ndonjëherë, ama reperja Nicki Minaj numëron plot 80 këngë në Billboard Hot 100 e...

më shumë
Spanjë, Reali i Madridit e nis me këmbë të mbarë edhe pse Ramos u ndëshkua me të 18-in të kuq në karrierë

Spanjë, Reali i Madridit e nis me këmbë …

Sport 21-08-2017

Reali i Madridit e nisi mbarë sezonin në kampjonatin spanjoll duke fituar 3-0 ndaj Deportivos. Skuadra e Zinedine Zidane sidoqoftë tërhoqi vëmendjen jo vetëm për lojën por edhe për dy...

më shumë
Elcin apo Fahriye - Flet më në fund Baris Arduc!

Elcin apo Fahriye - Flet më në fund Bari…

Showbiz 21-08-2017

Të gjithë fansat e Baris Arduc janë në pritje: Elcin Sangu apo Fahriye Evcen! Bëhët fjalë për një serial të ri i cili do të sjellë përsëri në ekran aktorin...

më shumë
Spiderman që po çmend rrjetin – Gjeni cili spiderman është i gabuari

Spiderman që po çmend rrjetin – Gjeni ci…

Kuriozitete 21-08-2017

Disa lojra duan thjesht përqëndrim dhe përgjigjja gjendet menjëherë. E tillë është edhe ky imazh me shumë spiderman-e i cili i ka çmendur të gjithë. Gjithçka që duhet të bëni...

më shumë
Një tjetër dasmë në familjen e Neslihan dhe Kadir; aktorja e Dashuri e pafund e bukur si gjithmonë

Një tjetër dasmë në familjen e Neslihan …

Showbiz 21-08-2017

Vëllai i aktorit të njohur Kadir Dogulu është martuar këtë fundjavë. Ai ka kurorëzuar dashurinë e tij disa vjeçare me Nazli Emir. Ceremonia e tyre ishte e vogël dhe në të...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next