Përjeto emocionet e futbollit në shtëpinë e kampionëve.

6 kanale dedikuar sportit

zbulo më shumë Më shumë

UEFA Champions League

Kompeticioni i nisur që në vitin 1992, vazhdon të jetë edhe sot eventi më emocionues futbollistik në Europë. I gjithë publiku shqiptar mban frymën përpara ekranit të Tring sa herë që kampionët e vërtetë startojnë garën.

Kanalet sportive të Tring i dedikohen UEFA Champions League çdo të martë dhe të mërkurë me një transmetim maratonë i cili nis me Studio Champions League dhe përfundon me të, ku analistë dhe ekspertë të futbollit komentojnë golat dhe momentet më të bukura të mbrëmjes.

38 Skuadra
113 Ndeshje
21 Javë transmetim
170 Orë aksion
Kalendari

Për të ndjekur online ndeshjet e UEFA Champions League regjistrohuni këtu.

UEFA Youth League

Yjet e ardhshëm të UEFA Champions League vijnë ekskluzivisht në Tring, me UEFA YOUTH LEAGUE, kampionati i skuadrave të të rinjve.

Dedikuar tërësisht kampionëve të ardhshëm, UEFA Youth League sjell përballjet e të rinjve deri në 19 vjeç në një nivel plotësisht profesional duke dhuruar një eksperincë unike të futbollit.

36 Skuadra
11 Ndeshje
40 Javë transmetim
17 Orë aksion

Süper Lig

Historia e futbollit turk shkruhet me kampionatin më emocionues të këtij vendi, Süper Lig-a Turke. I nisur që në vitin 1959, ky kampionat është në Top 10 e më të mirëve vlerësuar nga UEFA.

Çdo vit 18 skuadra ndeshen për titullin e madh. Ndeshjet më të mira të Kampionatit turk përcillen çdo fundjavë ekskluzivisht në ekranin e Tring.

18 Skuadra
102 Ndeshje
34 Javë transmetim
153 Orë aksion

Liga Portugal

Primeira Liga është liga më e lartë dhe më prestigjioze e futbollit portugez. Vitet e fundit, ky kampionat ka marrë vlerësime të larta nga UEFA duke arritur deri në Top 5. 18 skuadra ndeshen çdo vit për të siguruar kupën e Portugalisë. Tre skuadrat më të dashura të këtij kampionati, Benfica, Porto dhe Sporting, vijnë ekskluzivisht në ekranin e Tring.

18 Skuadra
102 Ndeshje
34 Javë transmetim
153 Orë aksion

Serie A

Tring sjell me gjithë madhështinë e tij, kampionatin italian të futbollit, duke u konfirmuar kështu si miku më besnik i sportdashësve të panumërt shqiptarë. 20 skuadra, 38 raunde, 380 ndeshje, për një maratonë prej mijëra orësh transmetimesh live.

20 Skuadra
38 Raunde
380 Ndeshje

NBA

Spektakli i papërsëritshëm i elitës së basketbollit amerikan do të vijojë të jetë pjesë e mbrëmjeve tuaja nga ekrani i platformës më të dashur për shqiptarët, që do t’ju mbajë të mbërthyer mes emocioneve për sezonet e ardhshme. Deri në vitin 2025, ‘Tring’ do të përcjellë më shumë se 100 ndeshje të NBA: nga sfidat më të rëndësishme të sezonit të rregullt, tek faza ‘Play-in’.

Super Cup

UEFA Super Cup, nje event I pervitshëm futbollistik organizuar nga UEFA, I cili përballë dy ekipet fituese të kompeticioneve Europiane per klube, UEFA Champions League dhe UEFA Europa League.

MotoGP

Të apasionuarit pas garave me motora do të përjetojnë një vit spektakolar. Ata që kërkojnë adrenalinën përmes ekranit në këto disiplina sportive do të kenë mundësinë t’i përjetojnë këto emocione vetëm në shtëpinë e kampionëve, TRING! Numërimi mbrapsht ka filluar. Botërori i Moto GP, ndër kampionatet më spektakolarë në planet është gati për të dhuruar emocione dhe adrenalinë të pafund.

Studio UEFA Champions League

Analiza, komente si dhe momentet më të bukura të mbrëmjes

Revista javore

Çdo të premte, 20:00 në Tring Sport News

Momentet më emocionuese të ndeshjeve të UEFA Champions League, golat apo rastet e humbura, të gjitha në një përmbledhje për të gjithë adhuruesit e futbollit të vërtetë.