Shtëpia e kampionëve të vërtetë

Ekskluzivisht 2018-2021

më shumë

UEFA Champions League

Kompeticioni i nisur që në vitin 1992, vazhdon të jetë edhe sot eventi më emocionues futbollistik në Europë. Ai bashkon çdo vit miliona tifozë nga e gjithë bota, pa dallim moshe. I gjithë publiku shqiptar mban frymën përpara ekranit të Tring sa herë që kampionët e vërtetë startojnë garën.

Kanalet sportive të Tring i dedikohen UEFA Champions League çdo të martë dhe të mërkurë me një transmetim maratonë i cili nis me Studio Champions League dhe përfundon me të, ku analistë dhe ekspertë të futbollit komentojnë golat dhe momentet më të bukura të mbrëmjes.

38 Skuadra
113 Ndeshje
21 Javë transmetim
170 Orë aksion


Skuadrat pjesëmarrëse

AEK
Ajax
Atl. Madrid
Barcelona
Bate
Bayern
Benfica
C. Zvezda
Club Brugge
CSKA
Dinamo Zagreb
Dortmund
Dynamo Kyiv
Galatasaray
Hoffenheim
Inter
Juventus
Liverpool
Lokomotiv
Lyon
Man. City
Man. United
MOL Vidi
Monaco
Napoli
PAOK
Paris
Plzen
Porto
PSV
Real Madrid
Red Bull
Roma
Schalke
Shakhtar
Tottenham
Valencia
Y. Boys

Revista javore

Çdo të premte, 20:00 në Tring Sport News

Momentet më emocionuese të ndeshjeve të UEFA Champions League, golat apo rastet e humbura, të gjitha në një përmbledhje për të gjithë adhuruesit e futbollit të vërtetë.

Studio UEFA Champions League

Analiza, komente si dhe momentet më të bukura të mbrëmjes