Notice: Undefined variable: geo3 in /var/www/vhosts/tring.al/httpdocs/wp-content/themes/tring/layouts/programacion.php on line 3

Peshkatarët e perlave

Sopranoja e mirënjohur Inva Mula rikthehet në skenën e operës për herë të parë në rolin e regjisores, por edhe në rolin e protagonistes me personazhin e Lejlës në një nga veprat më të njohura të repertorit operistik botëror, Peshkatarët e perlave . Kjo opera me tre akte e kompozitorit Georges Bizet, e cila për herë të parë është vënë në skenë në vitin 1964 nga Teatri i Operas dhe Baletit, interpretohet nga artistë të njohur të skenës operistike shqiptare dhe artistë të huaj.

E premte, ora:21:00, në


Programacioni sonte në Tring