Mos ma lësho dorën - Alp Navruz

Alp Navruz ka lindur më 15 janar 1990 në Stamboll në Turqi. Fillimisht, ai u bë i njohur në vitin 2016 për rolin e tij në filmin Ceberrut. Më pas, ai interpretoi si Sinan Egemen në vitin 2017 në “Zonja Fazilet dhe të bijat”, një serial mjaft i suksesshëm i cili u transmetua në platformën Tring. Alp është gjithashtu i njohur si model. Ai është shfaqur në shumë revista prestigjioze si Cosmopolitan Turley, Hummel Turkey, GQ Turkey dhe Vogue Turkey.
Seriali “Mos ma lësho dorën” ku Alp vjen në krah të Alina Boz i ktheu dy aktorët në çiftin më të komentuar në rrjete sociale.


Të gjithë personazhet e "Mos ma lësho dorën"

Seray Gozler është një aktore e mirënjohur turke. Ajo ka ...më shumë

Alina Boz ka lindur më 14 Qershor 1998 në Moskë, ...më shumë

Alp Navruz ka lindur më 15 janar 1990 në Stamboll ...më shumë