Për tim bir - Musa Uzunlar

Musa Uzunlar ka lindur në 22 prill 1959 në Antalia të Turqisë. Ai e nisi aktrimin në rolin e Reşat në serialin turk  Fatmagül’ün Suçu Ne?. Më pas luajti rolin e Bahri Umman në serialin Poyraz Karayel. Filma dhe seriale të tjerënë të cilat ka marrë pjesë janë “Karanlıklar Çiçeği”, “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Hayal Kurma Oyunları”, “Për tim bir” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Per tim bir” nga e hëna në të premte ora 17:00 në Kanal D!


Të gjithë personazhet e "Për tim bir"

Ata Berk Mutlu ka lindur në 14 qershor 2005 në ...më shumë

Ilker Kaleli ka lindur në 11 maj 1984 në Stamboll, ...më shumë

Burçin Terzioglu lindi në 9 mars 1980 në Stamboll, Turqi. ...më shumë

Musa Uzunlar ka lindur në 22 prill 1959 në Antalia ...më shumë