Dashuri bardhezi - İbrahim Çelikkol

I lindur më 14 shkurt 1982, İbrahim Çelikkol është një ndër aktorët turq më të njohur. Përpara se ai t’i futej botës së kinematografisë, İbrahim ka qenë model dhe ish-lojtar i ekipit kombëtar të basketbollit të Turqisë. Babai i tij ka qenë futbollist dhe kur ai ndërroi jetë, İbrahim Çelikkol hoqi dorë nga basketbolli. Kur u takua me Osman Sınav, një producent i filmave turq, atëherë ai filloi të aktrojë. İbrahim luajti personazhin e Ulubatlı Hasan në filmin “Fetih 1453”, i cili u shfaq më 16 shkurt 2012. Ndërsa më vonë luajti Fërat Kazan në serialin televiziv “Merhamet” midis 2013-2014 etj.

Do ta ndiqni në serialin “Dashuri Bardhezi” nga e hëna në të premte, ora 16:10 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Dashuri bardhezi"

I lindur më 14 shkurt 1982, İbrahim Çelikkol është një ...më shumë

E lindur më 19 qershor 1984 në Stamboll, Brice filloi ...më shumë

Muhammet Uzuner ka lindur më 30 qershor 1965. Ai është ...më shumë