Dashuri dhe gënjeshtra - Keremcem

Kerem Cem Dürük I njohur profesonalisht si Keremcem ka lindur me datë 28 dhjetor 1977 në Muğla në Turqi. Ai është një aktor dhe këngëtar i muzikës pop, gjithashtu ka qenë edhe prezantues i një emisioni të shkurtër në Start TV. Filloi të luante në kitarrë që në gjimnaz. Kompozimi i tij i parë ishte “Elimde Değil” në 1996. Ka bërë dy albume solo: Eylul dhe Ask Bitti dhe një album duet Maia me Seden Gurel. Ka performuar në mbi 130 koncerte në Turqi, Qipro dhe Gjermani. Ka marrë pjesë në seriale si “Dashuri dhe gënjeshtra” dhe “ Ask Oyun”.
Ju do ta ndiqni në serialin “Dashuri dhe gënjeshtra” nga e hëna në të premte ora 19:30 Kanal D!


Të gjithë personazhet e "Dashuri dhe gënjeshtra"

Kerem Cem Dürük I njohur profesonalisht si Keremcem ka lindur ...më shumë

Yagmur ka lindur me datë 24 gusht 1990 në Mersin ...më shumë

Koray Erkök ka lindur në 4 janar 1986 në Stamboll, ...më shumë