Dashuri - Nebahat Çehre

Nebahat Çehre ka lindur në 15 Mars 1944 në Samsun, Turqi. Eshtë aktore, modele, këngëtare dhe ka fituar Miss Turqia në vitin 1960. Karriera e saj pati një rritje shumë të madhe në 1964 kur iu ofrua roli kryesor në filmin Kamalı Zeybek, ku do të luante sëbashku me aktorin Yılmaz Güney, I cili kishte shkruar edhe vet skenarin e filmit. Seriale në të cilat ka marrë pjesë janë: “Kara Para Ask”, “Candan Ote”, “Ask-i Memnu”, “Haziran gecesi”, “Dashuri” etj.


Të gjithë personazhet e "Dashuri"

Hazal Kaya ka lindur në 1 Tetor 1990 në Stamboll, ...më shumë

Hakan Kurtas ka lindur në 7 Shtator 1988 në Izmir, ...më shumë

Nebahat Çehre ka lindur në 15 Mars 1944 në Samsun, ...më shumë

Asli Tandogan ka lindur në 2 Prill 1979 në Ankara, ...më shumë