Koha Kalon - Aras Bulut İynemli

Aras Bulut İynemli lindi më 25 gusht 1990 ne Stamboll. Ai është i njohur për rolet e tij në seriale tepër të njohur dhe me rekorde shikueshmërie. Pasi u bë imazh edhe në  disa reklama televizive, ai mori një rol në serinë dramë “As Time Goes By” në vitin 2010. Në vitin 2015, İynemli u zgjodh të luaj rolin kryesor në serialin Maral En Güzel Hikayem së bashku me aktoren Hazal Kaya. Famën më të madhe e ka marrë nga rolet protagonisë në serialet e fundit ku ka luajtur si protagonist.


Të gjithë personazhet e "Koha Kalon"

Erkan Petekkaya ka lindur në 11 dhjetor 1970 në Elazig ...më shumë

Ayça Bingöl ka lindur në 16 janar 1975 në Stamboll. ...më shumë

Aras Bulut İynemli lindi më 25 gusht 1990 ne Stamboll. ...më shumë

U lind më 17 gusht 1989 në Stamboll. Gjatë studimeve ...më shumë