Lufta e trendafilave - Canan Ergüder

Canan Ergüder  ka lindur më 15 Korrik të 1877 në Stamboll të Turqisë. Ka studiuar për pesë vjet dhe është diplomuar për dramaturgji. Karrierën si aktore e nisi në vitin 2009 me interpretimin në serialin “Biçak Sirti”. Për të vazhduar më pas me interpretimet në seriale si: Binbir Gece (Një mijë e një net), Yıldızlar Şahidim, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi… Viti 2009 ka qenë më i arti në karrierën e aktores sepse mori çmimin si aktorja më e suksesshme në rol mbështetës nga teatri “Afife Jale”, pasi ka interpretuar shumë role në shfaqje të ndryshme teatrale.

Ju do ta ndiqni në serialin “Lufta e Trëndafilave” në rolin e Gylfem Sipahi, nga e hëna në të premte ora 18:45 në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Lufta e trendafilave"

Damla Sonmez është një aktore turke që ka lindur më ...më shumë

Canan Ergüder  ka lindur më 15 Korrik të 1877 në ...më shumë

Baris Kilic ka lindur më 21 Shkurt 1978 në Malatia ...më shumë