Melek - Nehir Erdogan

Nehir Erdogan ka lindur në 16 qershor 1980 në Izmir të Turqisë. Ajo filloi të shfaqej në televizion që në vitin 2002. Nehir u bë e famshme nëpërmjet rolit të saj në serialin Yabanci Damat, por edhe më pas vazhdoi që të aktronte në filma dhe seriale të cilët patën një shikueshmëri të lartë. Në 2014 ajo u martua me Ahmet Sesigürgil dhe kanë një vajzë me emrin Aylin. Seriale në tv cilat ka marrë pjesë janë: “Melek”, “İkizler Memo-Can”, “Fi”, “Reaksiyon” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Melek” nga e hëna në të premte, ora 21:00 në 3Plus!


Të gjithë personazhet e "Melek"

Nehir Erdogan ka lindur në 16 qershor 1980 në Izmir ...më shumë

Ahmet Kutsi Karadoğan ka lindur në 16 mars 1973 në ...më shumë

Kaan Çakir ka lindur në 1 shkurt 1977 në Stamboll ...më shumë

Mustafa Mert Koç ka lindur në 1994 në Stamboll, Turqi. ...më shumë