Një natë qershori - Nebahat Çehre

Nebahat Çehre ka lindur në 15 Mars 1944 në Samsun, Turqi. Eshtë aktore, modele, këngëtare dhe ka fituar Miss Turqia në vitin 1960. Karriera e saj pati një rritje shumë të madhe në 1964 kur iu ofrua roli kryesor në filmin Kamalı Zeybek, ku do të luante sëbashku me aktorin Yılmaz Güney, I cili kishte shkruar edhe vet skenarin e filmit. Seriale në të cilat ka marrë pjesë janë: “Kara Para Ask”, “Candan Ote”, “Ask-i Memnu”, “Haziran gecesi”, “Dashuri” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Një natë qershori” nga e hëna në të premte, ora 18:45 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Një natë qershori"

Ozcan Deniz ka lindur në 19 Maj 1972 në Ankara. ...më shumë

Naz Elmas ka lindur në 16 Qershor 1983 në Stamboll, ...më shumë

Nebahat Çehre ka lindur në 15 Mars 1944 në Samsun, ...më shumë