Verë dhe Dashuri - Irina Baeva

Irina Baeva është aktorja dhe modelja ruse e lindur më 25 Tetor të vitit 1992 në Moskë. Fillimisht ajo studioi për spanjisht dhe e perfeksionoi këtë gjuhë duke ndjekur telenovelat meksikane. Më pas Irina vendosi të ndiqte studimet për gazetari dhe marrëdhënie me publikun,  por i la përgjysëm sepse u largua për në Mexico. Në 2012 kur shkoi në Mexico nisi studimet për aktrim dhe kjo ishte pikënisja e karrierës si aktore në telenovelat meksikane. Ka luajtur një sërë rolesh në telenovela si: Pasion y Poder, Vino el Amor, Me declare culpable, Soltero con hijas etj.


Të gjithë personazhet e "Verë dhe Dashuri"

Gabriel Soto është aktori 45-vjecar nga Mexico, i cili e ...më shumë

Irina Baeva është aktorja dhe modelja ruse e lindur më ...më shumë

Cynthia Klitbo është aktorja e mirënjohur  e telenovelave meksikane e ...më shumë