Dy fytyrat e Almës - Gabriela Spanic

Gabriela Spanic ka lindur në 10 dhjetor të vitit 1973 në Venezuelë. Ajo filloi studimet në Universitetin Katolik Andres Bello për psikologji, por nuk u diplomua pasi u fokusua në fushën e aktrimit. Karriera e saj e pati pikënisjen në vitin 1992 kur ajo mori pjesë në konkursin e bukurisë “Miss Venezuela” duke përfaqësuar qytetin e saj të lindjes, eksperiencë kjo që e afroi më shumë me botën e aktrimit dhe televizonit.

Në vitin 1994 mori rolin e parë kryesor në serialin “La loba herida. Gjithashtu ka marrë pjesë në shumë seriale të tjera latine si “Por Tu Amor”, “Soy tu Dueña”, “Emperatriz”, “Siempre tuya Acapulco” etj me role shumë te rëndësishme.

Do ta ndiqni nga e hëna në të premte, ora 17:00 në Tring Novelas!


Të gjithë personazhet e "Dy fytyrat e Almës"

Gabriela Spanic ka lindur në 10 dhjetor të vitit 1973 ...më shumë

Eduardo Capetillo është një aktor dhe këngëtar meksikan I lindur ...më shumë

Michelle Vieth është një aktore dhe modele amerikane e lindur ...më shumë