Taksistja - Ana Belena Fernández

Ana Belena Fernández ka lindur më 10 janar, 1988 in Meksikë. Ajo ka studiuar aktrim në CEFAT TV Azteca dhe e filloi karrierën e saj artistike në 2007. Ana ka marrë pjesë në seriale të ndryshme ku mund të përmendim serialin “Tengo todo” (2008), Huérfanas (2011) dhe Los Rey (2012). Në 2002 mori pjesë në konkurisin “Elite Model Look México” dhe nisi karrierën e saj në serialin Bellezas Indomables në 2007. Nw serialin “Taksistja”, ajo interpreton si Viki. E pyetur për ndjesinë që i krijonte ky rol, ajo u shpreh se ndihet shumë mirënjohëse për rolin që ju besua dhe shumë e lumtur që historitë e dashurisë mund të tregonhen në mënyra të ndryshme. Viktoria, personazhi kryesor, është një grua e pavarur, mama beqare e cila ndjek një sërë peripecish për të cuar familjen përpara.


Të gjithë personazhet e "Taksistja"

Marcus Ornellas ka lindur më 19 Maj 1982 në Rio ...më shumë

Dayana Velver është një aktore dhe këngëtare e talentuar meksikane. ...më shumë

Ana Belena Fernández ka lindur më 10 janar, 1988 in ...më shumë