Vajzat e diellit - Evrim Alasya

Evrim Alasya është aktorja turke e lindur në Izmir të Turqisë, më . 41-vjeçarja është diplomuar për teatër në universitetin e Dokuz Eylul. Aktrimi i saj i parë ka qenë në Teatrin e Fëmijëve dhe pas këtij debutimi ka numruar një sërë rolesh në disa seriale. Ndër to mund të përmendim: Kirmizi Oda, Koca Koca Yalanlar, Meliha, Benim Adim Gultepe…

Ju do ta ndiqni në serialin Vajzat e Diellit, në rolin e Gynesh Jëllmaz, nga e hëna në të premte ora 19:30 në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Vajzat e diellit"

Evrim Alasya është aktorja turke e lindur në Izmir të ...më shumë

Hande Erçel – Aktorja e bukur ka lindur në 1993 ...më shumë

Burcu Ozberk ka lindur më 12 Dhjetor 1989 në Eskisehir, ...më shumë

Tolga Saritas është aktori i mirënjohur turk që ka lindur ...më shumë