Vajzat e diellit - Hande Erçel

Hande Erçel – Aktorja e bukur ka lindur në 1993 në Balikesir. Edhe pse në moshë fare të re, Hande është sot aktorja më e ndjekur turke në Instagram me mbi 16 milionë ndjekës, si dhe një nga emrat më të rëndësishëm të kinematografisë dhe televizioni bashkëkohor. Ka interpretuar në një numër të madh serialesh mes të cilëve “Trumcaku”, “Perla e Zezë”, “Jetë, dashuria nuk do fjalë”, “Halka”, “Azize” dhe së fundmi në “Sen Çal Kapimi”, së bashku me Kerem Bursin.  Për rolin në serialin e Selinit në “Vajzat e Diellit” vlerësuar me çmimin Golden Butterfly si aktorja më e mirë e re. Të njëjtin çmim e ka fituar edhe në vitin 2019 ai aktorja më e mirë në komedi romantike për interpretimin në serialin “Jetë, dashuria nuk do fjalë”. Ka fituar disa nga çmimet më të rëndësishme kinematografike në Turqi dhe më gjerë.

Ju do ta ndiqni në serialin Vajzat e Diellit, në rolin e Selin Jëllmaz, nga e hëna në të premte ora 19:30, në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Vajzat e diellit"

Evrim Alasya është aktorja turke e lindur në Izmir të ...më shumë

Hande Erçel – Aktorja e bukur ka lindur në 1993 ...më shumë

Burcu Ozberk ka lindur më 12 Dhjetor 1989 në Eskisehir, ...më shumë

Tolga Saritas është aktori i mirënjohur turk që ka lindur ...më shumë