Vajzat e diellit - Tolga Saritas

Tolga Saritas është aktori i mirënjohur turk që ka lindur më 30 maj të vititi 1991. Ai është i njohur për rolet e tij në seriale si “Sulejmani i Madhërishëm”, “Ferhat Ile Sirin”, “Soz” dhe së fundmi në rol protagonist në serialin “Ariza”. Muhtesem Yuzyil, Soz etj… Ai ka fituar një sërë çmimesh të rëndësishme mes të cilave Golden Palm, Golden Butterfly, Akademik Kalite etj… Ka qenë i përzgjedhur si anëtar jurie në edicionit të 47-të të ndarjes së çmimeve “Emmy International”. Tolga është sot një nga emrat më të rëndësishëm të kinematografisë dhe televizionit në Turqi, i ndjekur dhe i pëlqyer nga miliona fansa dhe imazh i disa prej markave më të njohura.

Ju do ta ndiqni në serialin Vajzat e Diellit, në rolin e Ali Mertollu, nga e hëna në të premte ora 19:30 në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Vajzat e diellit"

Evrim Alasya është aktorja turke e lindur në Izmir të ...më shumë

Hande Erçel – Aktorja e bukur ka lindur në 1993 ...më shumë

Burcu Ozberk ka lindur më 12 Dhjetor 1989 në Eskisehir, ...më shumë

Tolga Saritas është aktori i mirënjohur turk që ka lindur ...më shumë