Toka të egra - Cristián de la Fuente

Cristián de la Fuente ka lindur në datë 10 Mars 1974 në Santiago, në Kili. Ai është një aktor, prezantues, model dhe producent. Ai studioi për inxhinieri në Universitetin Katolik të Kilit. Talenti I tij u zbulua nga një person I cili e nxiti atë të merrte pjesë në konkursin Super Teen, të cilin arriti ta fitonte. Pas saj ai mori pjesë në seriale si “Eclipse de luna” dhe  “Venga conmigo”. Më pas, ai luajti edhe role dytësore në Hollywood, në prodhime si “Basic”, “CSI:Miami” dhe “Soñar no cuesta nada”. Ai mori pjesë edhe në sezonin e 6 të emisionit “Dancing with the stars” me partnere Cheryl Burke. ë 2008 prezantoi Latin Grammy Awards në Teksas. Në 2009 luajti në serialet “Fuego en la sangre” dhe “Corazón salvaje”.


Të gjithë personazhet e "Toka të egra"

Aktorja e lindur më 6 Tetor të vitit 1981 dhe ...më shumë

Cesar Evora Diaz është aktori I mirënjohur I telenovelave meksikane. ...më shumë

Cristián de la Fuente ka lindur në datë 10 Mars ...më shumë

Diego Olivera është një aktor argjentinas I cili lindi në ...më shumë